reklamı kapat

POPÜLER

2021 Audi Q3

2021 Audi Q3 Türkiye’de satışta; işte fiyat ve öne çıkan detaylar

Standart ve Sportback olmak üzere iki farklı gövde tipiyle gelen 2021 Audi Q3, motor seçeneği konusunda ise şimdilik sadece tek parçadan oluşuyor.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde Sportback versiyonuyla da Avrupa merkezli satış süreci üzerinden gündemimize gelen yeni Q3 ailesi, nisanayıyla birlikte artık Türkiye’de satışa sunuluyor. Güncellenen dinamikleriyle oldukça sportif bir görünüme kavuşan Q3, teknolojik özellikleri, verimli ve yüksek performanslı motorları ve son nesil bilgi ve eğlence sistemleriyle öne çıkıyor. 2021 Audi Q3 ailesi standart ve Sportback gövde tipleriyle kullanıcıların bekliyor olacak. Ailenin versiyon seçenekleri ise S line ve Advanced olmak üzere iki farklı donanım ve 35 TFSI motordan oluşuyor. Ürün gamı için açıklanan başlangıç fiyatı ise 638.149 TL.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Audi Q3 fiyat listesi ve özellikler

Markanın nisan ayı itibarıyla resmi kaynaklarından duyurduğu fiyatlar ve versiyonlar şu şekilde;

Yeni Audi Q3 35 Turbo FSI 150 hp Advanced S tronic – 638.149 TL
Yeni Audi Q3 35 Turbo FSI 150 hp S line S tronic – 659.814 TL
Yeni Audi Q3 Sportback 35 Turbo FSI 150 hp S line S tronic – 689.337 TL

Öne çıkanlarıyla yeni Audi Q3

Önceki nesile göre iyileştirilmiş ebatsal verilere sahip olan yeni Q3, bu sayede daha cömert bir yaşam alanıyla karşımıza çıkıyor. 4.484 milimetre uzunluğa, 1.849 milimetre genişliğe, 1.585 milimetre yüksekliğe sahip olan modelin diğer tüm verilerinde olduğu gibi aks mesafesi de (77 milimetre) artırılmış durumda. Otomobilin arka koltukları standart olarak, 150 milimetre ön ve arka tarafa hareket ettirilebiliyor. 40:20:40 oranındaki üç yönlü bölünmüş koltuk arkalıkları yedi kademede eğilebiliyor. Arka koltukların ve koltuk arkalıklarının pozisyonuna bağlı olarak, bagaj bölmesi kapasitesi 410 ile 1.405 litre yükleme hacmi sağlıyor.

İşletim sistemi baştan aşağı yenilenen otomobilde analog göstergeler de artık yer almıyor. Standart donanımda dahi, sürücünün çok işlevli direksiyonu kullanarak çalıştırdığı 10,25 inç ekran ile dijital bir gösterge paneli yer alıyor. Birinci sınıf donanımına sahip otomobilde, opsiyonel olarak sunulan MMI navigasyon plus ile birçok ek fonksiyonu bir arada sunan Audi sanal kokpit bulunuyor. Kontrol panelinin ortasında 10,1 inçlik bir dokunmatik ekran da yer alıyor. Q3’teki bilgi-eğlence sistemi, üst segmentlerdeki Audi modelleri gibi aynı teknik fonksiyonları sunuyor. Navigasyon sistemi, sürücünün tercihlerini önceki yolculuklara göre tanıyor ve uygun rota önerileri oluşturmasına imkan sağlıyor. Yeni Q3’te kablosuz şarj kutusu standart ve Audi akıllı telefon arayüzü opsiyonel donanım sunuluyor. Audi akıllı telefon arayüzü sayesinde akıllı telefonların ekranları kablosuz bir şekilde bilgi-eğlence sistemine aktarılabiliyor ve kablosuz şarj kutusu ile akıllı telefonlar kablo kullanmadan sürüş boyunca şarj edilebiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Q3, 35 TFSI versiyonu üzerinden VW grubunun pek çok modelinden tanıdığımız 1,5 litrelik TSI motorla geliyor. 150 beygirlik güç ve 250 Nm tork üreten bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını 9,4 saniyede tamamlayan modelin ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 6,6 litre ile 7,5 litre aralığında veriliyor. Ürün gamının yurt dışında 2.0 litrelik dizel ve benzinli motorlarla satışa sunulduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Yeni Q3 ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video