reklamı kapat

POPÜLER

Hummer

Efsanenin dönüş perdesi aralanıyor; elektrikli Hummer için yeni detay

Bu yıl içerisinde sahneye çıkmasını beklediğimiz Hummer EV, elektrik gücününü hayata döndürdüğü en yeni isimlerden birisi olarak bizi selamlayacak.

2020 yılının ilk günleriyle birlikte geri dönüş süreciyle ilgili ilk önemli detayları aldığımız elektrikli Hummer projesi, kademeli olarak çözülme sürecinde. GMC tarafından üretim bandına taşınacak olan model modelden bu zamana kadar gönderilen detaylar, en azında tasarım bazında klasik çizgilere sadık kalınacağını gösterdi. Kaynaklardan gelen son parça ise Hummer EV’nin çıkarılabilir bir tavana sahip olacağını gösteriyor. Ford Bronco ve Jeep Wrangler’a karşılık olarak gelen bu hamlenin kullanıcı deneyimine doğrudan etki edeceğini söyleyebiliriz.

Elektrikli Hummer iddialı teknik özelliklerle gelecek

Tasarım noktasında şimdilik sadece yeni ön ızgarasını gördüğümüz model için rakamsal verileri de son 6 aylık süreçte öğrenmiştik. Ortaya çıkan rakamlarda 1.000 beygir gibi net bir güç verisin işaret edildi. Markanın açıkladığı tork değeri ise 15.574 Nm olarak belirtilse de bunun asfalta yansıyacak gerçekçi noktadan bir hayli yukarıda olacağını özellikle belirtmekte fayda var. General Motors, hatırı sayılır bir ağırlıkla gelmesini beklediğimiz Hummer EV’nin 0’dan 100’e hızlanma değerini sadece 3 saniye olarak açıklıyor. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Mach E tanıtımı