reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

LG telefon üretmeyi bıraktı, fabrikalar dönüştürüldü; işte detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, geçtiğimiz aylarda akıllı telefon pazarından çıktığını duyurdu. Firma şimdi üretimi de sonlandırdı.

Telefon tarafında çok uzun zamandır zarar açıklayan LG, geçtiğimiz aylarda bahsi geçen çıkış kararını farklı alanlara odaklanabilmek adına aldıklarını açıklamıştı.

Şirket, zarar ettikleri telefon tarafından çıkmalarıyla elektrikli otomobil parçaları, akıllı cihazlar, yapay zeka, akıllı evler gibi alanlara daha iyi odaklanabileceklerini belirtiyor.

Gelen bilgilere göre LG’nin telefon üretim hatlarından artık çeşitli akıllı ev ürünleri çıkacak. Bu yüzden yüksek ihtimalle çok sayıda insan işinden olmayacak.

Firmanın alanda en son dikkat çeken telefonu yukarıda gördüğünüz çift ekranlı ve dönen yapılı Wing olmuştu. LG’den ayrıca bir genişleyebilir telefon da gelecekti. Hatta onun resmi duyurusu da yapılmıştı. Fakat çıkış kararı sonrasında o da iptal oldu.

LG telefon

Firmanın daha önce telefon artık akıllı ev ürünleri üreten fabrikası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, telefon pazarından çıktı ancak mevcut telefonlar bir süre daha güncelleme alacak

LG, beklenen en net açıklamayı geçtiğimiz aylarda yapmıştı. Buna göre 2019 sonrasında çıkan firmanın mevcut akıllı telefon modelleri üç yıl boyunca ana Android güncellemesi alacak. Güncelleme alacak telefonlar G serisi, V serisi, Velvet ve Wing modellerinden oluşuyor.

Bu arada firma bazı uygun fiyatlı modellerine de iki ana işletim sistemi güncellemesi yapacağını açıklıyor. Burada 2020’de çıkan bazı Stylo ve K serisi telefonlardan bahsediliyor.

LG’nin güncelleme konusunda kişileri üzmeyecek olması güzel görünüyor. Özellikle üst seviye cihaz sahipleri telefonlarını satmadan uzun süre boyunca kullanmaya devam edebilecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin bir de içine bakın