reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de internetten en çok satın alınan ürünler açıklandı

Türkiye’de internetten en çok satın alınan ürünler açıklandı

Türkiye özelinde yapılan bir araştırma, internetten en çok satın alınan ürünler için detaylar verdi. En çok satılanlar bazılarını oldukça şaşırtabilir.

Sputnik‘te yer alan Related Digital araştırmasına göre 2021’in başından itibaren Türkiye’de online ortamda en çok sipariş edilen ürünler aktarıldığı kadarıyla ayçiçek yağı, akıllı süpürge ve Bluetooth kulaklık oldu. Aynı araştırmaya göre Mont, bot çizme satın alımlarında da yüzde 80’lere ulaşan artış yaşandı. En çok online alışveriş yapan iller ise İstanbulAnkaraİzmirBursaKonyaKocaeli ve Adana oldu. Yapılan araştırma hepsine ek olarak online market alışverişlerinde ortalama 22 ürünün alındığını ve ortalama 195 lira ödendiğini de ortaya koydu. Online market alışverişlerinde en çok satın alınan ürünler ise bakliyat, bisküvi ve şekerleme, meyve olarak muz, portakal, mandalina, sebze olarak ise patates, havuç ve limon olarak sıralandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternetten en çok satın alınan ürünler listesi dikkat çekiyor

Burada özellikle ayçiçek yağı öne çıkıyor. Özellikle son dönemde fiyatı inanılmaz oranda artan ayçiçek yağı, kişilerin internet üzerinden çok üzücü şekilde indirim kovaladıkları temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Listede Bluetooth kulaklığın yer alması ise bir sürpriz oluşturmuyor çünkü kablosuz kulaklıklar uzun zamandır çok talep görüyor. Akıllı süpürge modelleri ise özellikle Xiaomi’nin Türkiye’ye getirdiği fiyat-performans modelleriyle öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan yapay zekalı robot süpürge