reklamı kapat

POPÜLER

Asus

Asus’tan “ilginç” portatif oyuncu dizüstü ROG Flow X13 ve fazlası

CES 2021 duyurularına imza atan bir diğer isim de Asus oldu. Firmadan ROG Flow X13 ve fazlası geldi. İşte detaylar;

Asus ROG Flow X13, firmanın ilk portatif yani her zaman taşınabilecek oyuncu dizüstü bilgisayarı konumunda yer alıyor. İsminde de geçtiği üzere 13 inç bir ekranı olan ürün, gücünü çok performanslı  yeni nesil AMD Ryzen 9 5980HS işlemciden alıyor. Ancak bu güçlü işlemcinin yanında garip olarak Nvidia GTX 1060 ekran kartı kullanılıyor. Yani burada sürpriz şekilde güçlü bir yeni nesil RTX ekran kartı yer almıyor. Bu çok ilginç ve garip görünüyor ancak Asus’un burada başka bir çözümü bulunuyor. O da ROG XG Mobile E-GPU oluyor. Firma bu sayede portatif yapıyı bozmadan “yeterli seviyede” grafik gücü sunuyor, sabit olunduğu zaman ise E-GPU üstünden maksimum performans ulaşıyor. Burada kullanıcılar tarafından “O zaman neden bir masaüstü almayalım? sorusu soruluyor. Bu modelin fiyatı E-GPU ile beraber tam 2.999 dolar seviyeside yer alıyor. E-GPU içinde Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kart bulunuyor. 

Bu arada firmadan Ryzen 9 5900HX ve mobile özel GeForce RTX 3080  ekran kartlı ROG serisi birçok başka oyuncu dizüstü de gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus başka bir dikkat çekici duyuruya da imzasını attı

Firmadan 32 inç boyutunda şık bir 4K oyuncu monitörü de geldi. Fiyatı belli olmayan bu monitör HDMI 2.1 girişine sahip ve böylelikle yeni nesil oyun konsolları için de tam uyumlu. 144 Hz yenileme hızı (DisplayPort 1.4 üstünden) bulunan ürün, tam olarak ROG Swift PG32UQ adına sahip.  Renk doğruluğu yüksek olan monitör Nvidia G-Sync desteğini de taşıyor.

Ayrıca ROG Claymore II isimli, ayrılabilir sayısal tuş takımına sahip bir mekanik oyuncu klavyesi de görücüye çıkarıldı. RGB aydınlatmalı klavye için fiyat vermeyen Asus, ek olarak ROG Gladius III isimli şık bir oyuncu klavyesi de tanıttı. Bu modelin fiyatı da verilmedi. 

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yardımcı yeni robotları karşınızda