reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG imzalı “genişleyebilen telefon” modeli için tarih verildi

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli için çıkışı 2021’de yapacak gibi görünüyor.

LG’den bugün Wing isimli çok ilginç bir telefon geliyor. Firmadan bu telefon gibi başka ilginç telefonlar da gelecek. Bunlardan birisi de 2021’in ilk yarısında raflara çıkacak denilen genişleyebilen ekranlı model olacak. Tasarımsal olarak yukarıdaki gibi görünme ihtimali olan telefon, katlanabilir telefonlar ile benzer mantığı farklı bir yapıda sunuyor. Bu telefon istenildiği zaman yana doğru genişleyebiliyor. Bu yapının arada ekran kıvrılma noktası olmadan sunulacak olması güzel görünürken, firmanın bunun için özel üretim bir katlanabilir OLED ekran geliştirdiği aktarılıyor. Firma bu tarz OLED ekranlar konusunda bir numaralı isim konumunda bulunuyor. Katlanabilir telefonlar daha basit bir başlangıç gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG yanında Samsung da bu konuda çalışıyor

Samsung tarafından geçtiğimiz aylarda patenti alınan bir model, sadece ihtiyaç olduğunda uzatılabilen / genişleyebilen bir ekrana sahip. Yeni nesil katlanabilir esnek OLED ekranlar sayesinde mümkün olacağı düşünülen bu yapı, gerçekten ilginç görünüyor. Bu sayede içerik telefona değil, telefon içeriğe uyum sağlayabiliyor. Bu yapı tek elde kullanım için de çok güzel duruyor. Telefonu tek elde kullanırken ufaltma, ihtiyaç olduğunda da büyütme fikri gerçekten çok kullanışlı görünüyor. 2021’de Samsung’un da uzayabilen / genişleyenilen telefon konusunda bir adım atması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi