reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple AirPods
Yeni Apple AirPods

Dikkat çeken detaylarıyla geldi; işte yeni Apple AirPods ve Türkiye fiyatı

Teknoloji devi Apple, yeni iPad ve iMac’ler sonrasında yeni AirPods modelini de tanıttı. Firma buna ek olarak ayrı bir kablosuz şarj kutusu da duyurdu.

Apple’ın son yıllarda ürettiği en önemli aksesuar olan kablosuz kulaklık AirPods, bugün resmi olarak yenilendi. Yeni Apple AirPods, görebileceğiniz üzere ilk sürümle aynı tasarımı kullanıyor. Kulaklık daha çok teknik yapısını değiştirmiş durumda. Gücünü tümüyle yeni olarak geçene H1 kulaklık çipinden alan kablosuz kulaklık, bu sayede aygıtlarla çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı kuruyor. Şirkete göre model aktif aygıtlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabiliyor ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor. H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor ve oyun oynarken ses gecikmesini %30’a kadar azaltıyor. Ana haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen ürün, firmanın açıklamasına baktığımız zaman tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Hazne ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor. Ayrıca Siri için de bir geliştirme var. Apple’ın açıklamasıyla artık Siri için iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için “Hey Siri” diye seslenmeniz yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPods çok daha yetenekli bir kablosuz kulaklık

Modelin 1.399 TL Türkiye satış fiyatı bulunuyor. Kablosuz şarj yeteneği olmayan yeni sürüm 1.099 TL fiyat etiketine sahip. Ayrı alınabilen kablosuz şarj kutusu ise 549 TL seviyesinde yer alıyor. Bu kutu sanıyoruz eski sürümle de sorunuz olarak kullanılabiliyor.

İlgili Video