reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Snapdragon 845

Qualcomm, yeni amiral gemilerine güç verecek Snapdragon 845’i tanıttı

Dün akşam Snapdragon 835 işlemcili dizüstü bilgisayarları görücüye çıkartan Qualcomm, esas bombayı sonra patlattı. Şirket yeni amiral gemilerine güç verecek merakla beklediğimiz Snapdragon 845 işlemcisini tanıttı.

Snapdragon 835’in üzerine getirilen Snapdragon 845, 2018 içerisinde karşımıza çıkacak başta Samsung Galaxy S9 olmak üzere birçok akıllı telefon içerisinde yer alacak. Şimdilik detaylı teknik detayları açıklanmayan işlemci, söylendiği kadarıyla 10 nm FinFET üretim sürecinden çıkacak. Yerini aldığı Snapdragon 835‘den işlem gücü tarafında yüzde 10 – 20 civarında ve GPU tarafında ise yüzde 20 – 25 seviyesinde artış getireceği belirtilen işlemci, X20 LTE modem desteğini beraberinde getirecek. Bu sayede yeni amiral gemisi akıllı telefonları gigabit bağlantı hızlarına çıkartacak olan işlemci, Cortex-A75 ve A55 çekirdekler üzerine kurulacak. Yapay zeka ve makine öğrenme konusunda önemli imkanlar sunacağı söylenen Snapdragon 845, bazı kaynaklara göre Quick Charge 5 teknolojisine de destek verecek. Bu teknoloji telefonların daha hızlı şarj edilmesine imkan tanıyacak. Ayrıca Spectra ISP tarafında yapılan iyileştirmeler sayesinde kamera çözünürlükleri performans düşmeden yükseltilebilecek.

Snapdragon 845 yeni yılın gözdesi olacak

Yakında tüm özellikleriyle detaylanması beklenen işlemci, şu an yerini alacağı modele oranla aşırı büyük farklar getirecek gibi durmuyor. Telefonlar yanında yılın sonuna doğu Windows 10 dizüstü bilgisayarlara da gelmesi beklenen işlemcinin detayları için bizi takip etmeye devam edin.

Video