reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Snapdragon 855

Samsung Galaxy S10’a güç verecek Snapdragon 855’den ilk detaylar

İşlemci devi Qualcomm‘un yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845, henüz son kullanıcıya ulaşmış değil. İlk olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ içerisinde yer alması beklenen işlemci, oldukça yüksek bir performans artışı getirmeye hazırlanıyor. Ancak şirket artık Snapdragon 855 üzerinde de çalışıyor.

Bu yıl çıkacak amiral gemisi akıllı telefonların hemen hepsinde Snapdragon 845 yer alacak. Tüm üretim hazırlığını bunun üzerine yapan şirket, Snapdragon 855 ile önemli bir değişiklik yapacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz Snapdragon 845 Samsung’un 10 nm LPP FinFET üretim sürecinden çıkıyor. Şirketin yeni işlemcisini ise 7 nm üretim sürecinden çıkartacağı söyleniyor. Geçtiğimiz gün yine 7 nm ile üretilecek Snapdragon X24 modemi tanıtan şirket, yeni seviyeye hazır görünüyor. Sık sık sağlam sızıntılar yapan Roland Quandt, bu bilginin şirketin üretim partnerlerinden geldiğini belirtiyor. Yani Qualcomm şu an 7 nm konusunda resmi bilgi vermiyor amca tüm işaretler bunu gösteriyor. Daha düşük nm üretim değeri birim alandan alınan performansı (Yüzde 37) artırıyor ve enerji sarfiyatını (Yüzde 40) azaltıyor. Bu daha da güçlü ve verimli mobil cihazlar olarak geriye dönüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qualcomm Snapdragon 855 ile performans çıtasını daha da yükseltecek

İlk gelen bilgilere göre yeni işlemci 2019‘da satışa çıkacak şekilde TSMC tarafından üretilecek. Artık dizüstü bilgisayarlara dahi güç verebilecek seviyeye gelen Snapdragon işlemciler, esas devrimi seneye yapacak gibi görünüyor. Bu da Galaxy S10 (Galaxy X) gibi modellerin sunacağı performansı şimdiden merak etmemize neden oluyor.

İlginizi çekebilir