reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ daha gelişmiş iris tarayıcı kullanacak

Samsung‘un gündemden düşmeyen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bugün yeni bir detayla daha gündeme geldi.

Geçtiğimiz hafta CES 2018 değil MWC 2018‘de tanıtılacaklarını duyduğumuz Galaxy S9 ve Galaxy S9+, The Kore Herald’da yer alan habere göre daha gelişmiş bir iris tarama sistemine sahip olacak. Çözünürlüğü 2 megapikselden 3 megapiksel seviyesine çıkartılacağı konuşulan tarayıcı, böylece daha net görüntü kaydı yapabilecek. Aynı zamanda yazılım tarafındaki iyileştirmelerle gizli bilgileri koruyabilecek kadar güvenli hale getirileceği söylenen teknoloji, daha da hızlı çalışır hale gelecek. Apple’ın Face ID sistemi gibi gözlük takılıyken de çalışabileceği söylenen yeni iris tarayıcı, görünüşe bakılırsa iPhone X‘un etkisiyle gerçekten işlevsel hale geliyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın diğer teknik detayları göz dolduruyor

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.