reklamı kapat

POPÜLER

Hazırlıklar devam ediyor; Tesla Semi prototip versiyonuyla asfaltta yakalandı [İzle]

Amerika’da devam eden geliştirme sürecinde 2019 için hazırlanan Tesla’nın ilk kamyonu Semi, artık çok daha fazla karşımıza çıkabilir.

Son dönemlerin en büyük sürprizine sahne olan tanıtım etkinliğiyle karşımıza çıkan Tesla Semi, özellikleriyle yakın geleceğin taşımacılığını değiştirmek için hazırlanıyor. Organizasyonunun ardından sık sık dünya devlerinden aldığı siparişlerle gündeme gelen modelin 5.000 dolarlık ücret karşılığı rezervasyonları alınıyor. Açıklanan takvime göre 2019 yılında üretime geçirilmesi planlanan Semi’nin prototip versiyonu zaman kaybedilmeden test için sokaklara çıkmaya başlamış gibi gözüküyor. Instagram üzerinden paylaşılan videoda bir meraklısının radarına yakalanmış şekilde karşımıza çıkan aracın teknik değerlerine ne denli sadık şekilde satışa çıkacağıysa merak ediliyor.

Kameralara yakalanan prototip versiyonuyla 800 kilometrelik menzil değerine sahip olan Tesla Semi’nın 0’dan 96’ya çıkma hızı 20 saniye olarak paylaşılmıştı. 0’dan 100’e hızlanmasıysa boş haliyle yaklaşık 5 saniye süren model için megaşarj olarak nitelendirilen özel bir sistem geliştiren Tesla, sadece 30 dakikalık bir şarla 643 kilometre yol kat edilebileceğinin de bilgisini paylaşmıştı. Otopilot özelliği standart olarak sunulacak olan Semi’nin 2018’in ikinci yarısında üretime hazır haliyle karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video

A post shared by Roy Greenberg (@roymilloy) on

İLGİLİ HABERLER