reklamı kapat

POPÜLER

Ready Player One

Ready Player One fragmanıyla sanal gerçekliğin hüküm sürdüğü dünyayı gözler önüne seriyor [Video]

Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye taşınan Ready Player One yeni bir tanıtımla karşımıza çıkıyor. Böylece sanal gerçekliğin hakimiyetindeki geleceğe yakından bakma fırsatı elde ediyoruz.

Ready Player One, Ernest Cline tarafından kaleme alınan aynı isimli romana dayanıyor. Türkçe ismi Başlat olan bu hikaye gelecekte geçiyor. İnsanların her işlerini sanal gerçeklik üzerinden hallettiği bir düzeni konu ediyor. Oasis isimli bu çevrim içi platform dünyanın en büyük ekonomik kaynağına dönüşüyor. Fakat bir gün Oasis’in kurucusu James Donovan Halliday ölüyor. Ardında bıraktığı vasiyet ise ortalığı karıştırıyor. Onun Oasis içinde bıraktığı ipucunu, anahtarı bulan kişinin platformun yeni sahibi olacağını ilan ediyor. Böylece gerçeklikten kaçmak için girdikleri bu sanal ortam büyük bir rekabete ev sahipliği yapıyor. Wade Watts ya da Oasis’teki adıyla Parzival ise bir şekilde bu mücadele birinciliği ele geçiriyor.

Göndermelerle dolu bir hikaye

Bu enteresan yapımın başrollerini Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T. J. Miller, Simon Pegg, Mark Rylance ve Win Morisaki üstleniyor. Sadece fragmanından bile popüler kültür referanslarıyla dolup taştığını anladığımız Ready Player One, 30 Mart‘ta izleyici karşısına çıkacak. Filmin Türkçe altyazılı fragmanını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO