reklamı kapat

POPÜLER

Steven Spielberg

Steven Spielberg’den ilginç açıklama: “PlayStation VR’da Mario denedim”

Son olarak Ready Player One ile büyük bir başarı daha yakalayan Steven Spielberg, kafaları karıştıracak bir açıklama yaptı. Spielberg, PlayStation’ı bambaşka bir cihazla karıştırıyor gibi.

Steven Spielberg’ün son filmi Ready Player One, aynı isimli Ernest Cline’ın romanından uyarlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de vizyona giren film, sanal gerçekliğin hemen her evde var olduğu ve insanların bir kaçış yolu olarak ona sığındığı bir gelecekte geçiyor. OASIS isimli sisteme bağlanan insanlar kendi avatarlarını oluşturup ikinci bir hayat sürdürebiliyor. OASIS’in kurucusunun ölüp mirası ve platformu için dev bir av başlatmasıyla da işler karışıyor. Japonya’da filmle ilgili röportaj veren Spielberg’e de sanal gerçeklik soruları sorulmuş. Verge‘ün haberine göre ünlü yönetmenin verdiği cevap ise fazlasıyla garip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation’da Mario oynamak

Röportajda Spielberg’e “Daha önce hiç VR denediniz mi?” diye sorulunca ünlü yönetmenin cevabı şu oluyor “Evet, PlayStation’da Mario ve benzeri VR oyunlarını denedim. İlk denememde gözlüğü hiç çıkarmak istemedim.” Spielberg’ün cevabının neden garip olduğunu bilmeyenler için açıklamak gerekirse, PlayStation VR için herhangi bir Mario oyunu yok. Olması da pek mümkün değil. Çünkü Mario serisi Nintendo’ya özel ve Nintendo’nun adeta para basma makinesi. Spielberg, çok özel bir iş birliğini sızdırmış olabilir mi? Çok düşük bir ihtimal. Ancak ünlü yönetmen VR’da Mario oyunu deneyimlemiş olabilir. Tokyo’da Mario Kart’ın VR oyununu oynayabileceğiniz bir yer var. Üstelik yönetmenin övdüğü kadar da etkileyici. Ancak sistem PlayStation değil HTC Vive tabanlı.

Bu noktada PlayStation’da Mario benzeri bir oyun da denemiş olabilir tabii. Ancak Japonya’da verilen bir röportajda “Mario benzeri oyun denedim” demek de küçük gaflar listesine girecek cinsten sanki…

İlginizi çekebilir

Mario Kart VR