reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Steven Spielberg

Steven Spielberg’den sinema tarihinde bir ilk

Jurassic Park, Jaws, Indiana Jones, E.T gibi sayısız başarılı filmle adından söz ettiren Steven Spielberg son olarak Ready Player One ile karşımıza çıkmıştı. İşte bu son film tecrübeli yönetmenin bir ilke imza atmasına vesile oldu. Üstelik bu başarı onu sinema tarihine geçirecek cinsten…

Advertisement

Hem yönetmen hem de yapımcı yönüyle tanıdığımız Steven Spielberg son olarak Ernest Cline’ın Başlat romanını beyaz perdeye aktardı. Orijinal adı Ready Player One olan bu film kısa sürede 475 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece 2018’in en çok kazandıran işleri arasındaki yerini almış oldu. Ready Player One’ın bu başarısı Steven Spielberg’in şimdiye kadar çektiği filmlerin toplamda hasılatını 10 milyar dolara çıkarttı. Böylece tecrübeli yönetmen sinema tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sinema sevenlerin gönlünde yer eden pek çok işte imzası olan Steven Spielberg’ün böyle bir başarıya erişmesi aslında şaşırtıcı değil. Yine de kariyeri boyunca 10 milyar dolar gişe hasılatı elde etmiş olması her yönüyle dikkat çeken bir başarı. Hollywood filmlerinin inanılmaz kazançlar elde ettiği günümüzde Spielberg’ün ardından gelecek ikinci isim kim olacak, merakla bekliyoruz.

İlgili video

Ready Player One fragmanı