reklamı kapat

POPÜLER

Steven Spielberg Netflix

Steven Spielberg Netflix’e savaş açtı

Son olarak Ready Player One filmiyle izleyici karşısına çıkan Steven Spielberg, Netflix ile mücadeleye girişmiş durumda. Tecrübeli yönetmen Netflix filmlerinin Oscar gibi ödüllere aday olmaması gerektiğini savunuyor.

Aslına bakarsanız Steven Spielberg’ün Netflix karşıtı açıklamaları geçtiğimiz seneye dayanıyor. Geçen sene en iyi belgesel ödülüne layık görülen Icarus’un başarısı yeni bir mücadelenin fitilini ateşlemişti. Steven Spielberg bu dönemde çıkmış ve internet platformu yapımlarının Oscar Ödülleri’nde yarışmaması gerektiğini açıklamıştı. Bu yapımların televizyon filmi kategorisinde değerlendirilmesi gerektiğini ve filmlerin sırf adaylık koşullarını karşılamak için vizyona sokulmasının bu durumu değiştirmesiğini söylemişti. 91. Oscar Ödülleri’nin ardından aynı durum bir kez daha gündeme geldi. Spielberg’ün sahibi olduğu Amblin stüdyolarından gelen açıklamayla birlikte bu mücadelenin son bulmadığı ortaya çıktı. Aksine Spielberg’ün Netflix karşıtı görüşlerini Academy Board of Governors toplantısında açıklayacağı ve destek toplamaya çalışacağı ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu durumun ortaya çıkmasının ardından internet dünyasından Steven Spielberg büyük tepki aldı. İzleyiciler onun Netflix ile ortaya çıkan rekabetten memnun olmadığını ve teknolojiye ayak uydurma konusunda sıkıntı çektiğini düşünüyor. Bakalım Spielberg’ün lobi çalışmaları Netflix karşıtı kararlar alınması konusunda işe yarayacak mı?

İlginizi çekebilir

Ready Player One fragman