reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Excel Android

Çok büyük kolaylık sağlayan yeni Microsoft Excel özelliği

Yazılım devi Microsoft, Android için Excel uygulamasına gerçekten inanılmaz kolaylık sağlayan bir tablo özelliği ekledi. Bu özellik büyük bir zaman kazancı sunuyor.

Dünyanın en çok kullanılan yazılımlarının başında Microsoft Excel geliyor. Özellikle şirketlerin olmazsa olmazı olan bu güçlü yazılım, biliyorsunuz masaüstü yanında mobilde de aktif olarak yer alıyor. İşte bu tarafta bir güncelleme yapan firma, artık fotoğrafı çekilen tabloları “düzenlenebilir” olarak kayıt altına alabiliyor. Şimdilik Android sürümünde yer alan bu özelliği kullanmak ise oldukça kolay. Android telefonunuzun kamerasıyla bir kitaptaki ya da basılı başka yerdeki tablonun fotoğrafını çekmeniz yeterli oluyor. Uygulama geri kalan kısmı kendisi hallediyor ve fotoğrafını çektiğiniz tabloyu düzenlenebilir şekilde kaydediyor. Burada özel yapay zeka ve görüntü tarama sistemlerinden yararlanan uygulama, aşağıdaki GIF animasyonda da görebileceğiniz üzere sorunsuz olarak görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Excel mobilde de çok kullanılıyor

Gerçekten faydalı bu tarama özelliğinin ilerleyen dönemde iOS uygulamasına da geleceği belirtiliyor. Bu konuda henüz bir tarih verilmiyor ancak yolda olması bile birçok kişi için yeterli görünüyor. Tablo üzerinde çalışma denildiği zaman akla gelen ilk uygulama olan Microsoft Excel, gelişme devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Fiyatıyla nefes kesen özel iPhone modelleri