reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Excel

Karşınızda Microsoft Excel ile sanat eserleri yaratan Japon sanatçı [Video]

Bilgisayar ortamında çizim yapmak için birçok uygulama bulunuyor. Bu noktada aklınıza ilk olarak Microsoft Paint ya da Photoshop ile Illustrator gibi yazılımların geldiğine eminiz. Ancak yaratıcı insanlar için kullanılan aracın / uygulamanın hiç önemi yok. Bu noktada Microsoft Excel kullanıyor olsalar dahi.

Karşınızda 77 yaşında Japon sanatçı Tatsuo Horiuchi. Kendisini gündeme getiren konu ise sadece Microsoft Excel kullanarak yaptığı inanılmaz resimler. Rakamlar için hazırlanan Exel’i sanat eserleri oluşturmak için kullanan Horiuchi, bu alakasız uygulama ile çizim yapmaya başka bir uygulamaya para vermemek için başlamış. Sisteminde hali hazırda yüklü olan Excel varken başka çözüme ihtiyaç duymayan adam, Excel ile gerçek tabloların masrafalarında da kurtulmuş. Boya, fırça ya da tuvale para vermeyen Horiuchi, tüm ihtiyacını sahibi olduğu Excel’den hallettiğini belirtiyor. Yazılım ile çizim yapmaya 2000 yılında başlayan adam, kendisini bunun için aptal olarak nitelendiriyor. Ancak kişilerin içerisinde bir çizim yeteneği varsa kullandıkları aracın çok önemli olmadığını belirtiyor.

Microsoft Excel, çizim için en kötü seçeneklerden

Excel ile oluşturduğu harika çizimleri basarak tablo haline getiren Tatsuo Horiuchi, aslına bakarsanız herkese ilham olacak bir insan. Yaptığı çizimleri satmanın zor olduğuna değinen Horiuchi, eserlerini aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor.

Video