reklamı kapat

POPÜLER

2018 opel insignia gsi

260 beygirlik 2018 Opel Insignia GSi ailesinin ilk yurt dışı fiyatları belli oldu

2018 Opel Insignia GSi için resmi kaynaklardan duyurulan başlangıç fiyatları Türkiye pazarı için düşündürücü seviyelerde.

Opel’in motor sporlarında imza modellerden olmuş Manta’dan başlayarak 90’lı yıllarda Astra‘ya kadar uzandırdığı GSi imzası “bilenler bilir” sınıfına kendisine yer açmayı başarmıştır. Efsaneleşmiş bu performans rozetini sürpriz bir hamleyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda tekrar canlandıran Opel, meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. İlk kez yeni Insignia üzerinde gördüğümüz GSi logosunun hakkının verilmesi adına Opel mühendislerinin yürüttüğü Ar-Ge süreci Nürburgring‘de gerçekleştirilmişti. Tanıtımın üzerinden geçen beş aylık zaman diliminin ardından Insignia GSi ile ilgili merak edilen tek nokta olan fiyat, bugün itibarıyla yurt dışı bazlı olarak kendisini gösterdi.

Düşündüren rakamlar

Sedan ve station wagon gövde seçenekleriyle satın alınabilecek olan Insignia GSi için açıklanan ilk fiyatlar Almanya’yı kapsıyor. 2018 model yılıyla satışa sunulacak olan modellerden GSi Grand Sport’un (sedan) başlangıç fiyatı olarak belirlenen rakam 45.595 euro olarak karşımıza çıkıyor. GSi Sports Tourer olarak isimlendirilen sw kasanın başlangıç fiyatıysa 46.595 euro şeklinde. 2.0 litrelik bi-turbo dizel ve yine 2.0 litrelik turbo benzinli motorlarla satın alınabilecek olan GSi imzalı Insignia’nın güç seçenekleriyse şu şekilde;

2.0 litrelik bi-turbo dizel motor – 8 ileri otomatik şanzıman – 207 beygir güç – 480 Nm tork
2.0 litrelik turbo benzinli motor – 8 ileri otomatik şanzıman – 260 beygir güç – 400 Nm tork

Tork iletim teknolojisine sahip dört tekerlekten çekişli altyapı ve Opel’in FlexRide adını verdiği şasi üzerine geliştirilen 2018 Opel Insignia GSi’ın tüm detaylarını buradan okuyabilir, fiyatlar hakkında düşünceleriniz bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Video