reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A8+

Yeni Samsung Galaxy A serisinin nasıl adlandırılacağı netlik kazandı

Bu haftanın başında ilk kez çalışırken görüntülenen Samsung Galaxy A8+ ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce ortaya atılan iddialarda yeni Galaxy A serisinde Galaxy A5 veya A7 (2018) model ismi yerine Galaxy A8 ve Galaxy A8+ ismini tercih edeceği belirtilmişti.

Yeni gelen bilgiler de bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Bluetooth SIG adı verilen bir dosyada SM-A530F model numaralı yeni Galaxy A modeli ortaya çıktı. Paylaşılan bu cihazın Galaxy A8 modeli olduğu iddia ediliyor. Galaxy A5’in (2017)’nin SM-A520F model numarasına sahip olduğu göz önüne alındığında, Galaxy A5 (2018) yerine Galaxy A8 modelinin geleceğini söylemek mümkün. Galaxy S8 ailesiyle başlayan sonsuz ekran teknolojisinin Galaxy A serisinde de kullanılması bekleniyor. Sonsuz ekran teknolojisi sayesinde bir önceki modelden çok daha havalı bir görünüme sahip olmasını beklediğimiz Galaxy A8 ve Galaxy A8+(2018)’de Bixby tuşunun da olacağı belirtiliyor. Tasarım açısından Galaxy S serisine daha çok yakınlaşacağı konuşulan yeni Galaxy A serisinin arka kısmında tek kamera ve parmak izi sensörünün kullanılacağı dile getiriliyor.

Orta segmentin yeni kralı olmaya aday Samsung Galaxy A8 için geri sayım başladı

Galaxy A5 ve Galaxy A7 (2018) modelinin yerine gelmesi beklenen telefonun Exynos 7885 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Sekmeler arasında hızlı geçişler için telefonda 6 GB’lık RAM’in yer alacağı konuşuluyor. Merakla beklenen yeni Galaxy A ailesinin önümüzdeki yılın başında satışa sunulması bekleniyor.

Bluetooth