reklamı kapat

POPÜLER

Opel Corsa GSi

Ateşli performans rozetinin ikinci üyesi de ortaya çıktı; işte ilk özellikleriyle Opel Corsa GSi

Kısa süre önce gündeme gelen Opel Corsa GSi hamlesi resmiyet kazanırken, bizleri kompakt sınıfta yepyeni limitlerin yer aldığı bir rekabet bekliyor olacak.

Geçtiğimiz yıl içerisinde General Motors ile yapılan anlaşmanın ardından PSA grubu tarafından satın alınan Opel’de, önemli değişimler ve gelişmeler yaşanacağını ilk andan itibaren hissetmeye başlamıştık. Nitekim o dönem geliştirme aşamasında içerisinde olan yeni jenerasyon Corsa’ya müdahale eden PSA yetkilileri süreci ileri bir safhaya taşımıştı. Bu gelişmelerin hemen ardından eski günlerini biraz da olsa aramaya başlayan Opel’in, 90’lı yıllardaki önemli izlerinden GSi rozetini tekrar canlandırma kararı alan bu ortaklık karşımıza ilk olarak 260 beygirlik Insignia GSi ile çıktu. Altyapı, şasi ve motor olarak tamamen yüksek performans odaklı tasarlanan bu model, peşinden geleceklerin de bir habercisiydi aslında. Nitekim bundan yaklaşık bir ay önce sizlerle paylaştığımız haberde GSi armasını takacak ikinci model için Corsa’nın ön planda olduğunu duyurmuştuk. Bugün ise beklenen adım ilk resmi detaylar eşliğinde karşımızda duruyor. OPC genlerinin devamını üzerinde taşıyacak olan Corsa GSi sürüş dinamikleri konusunda şimdiden fazlasıyla iddialı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar şimdilik gizli

Opel’in motor ve performans konusundaki bilgileri paylaşmadığı Corsa GSi’da bizleri şimdilik dış ve iç taraftaki karakteristik değişimler bekliyor. Baktığımızda standart versiyona göre genişletilmiş hava kanalları üzerine tasarlanan bir ön tampon, yine hava girişinin sağlandığı bir kaput tasarımı, büyütülmüş bir ızgara, 18 inç’lik hafif alaşım jantlar, karbon temalı aynalar, aerodinamik kriterleri tamamlayan arka spoiler ve difüzörün temel farkları oluşturduğunu görüyoruz. Kokpit bölümüyle ilgili de şimdilik bir fotoğraf paylaşılmasa da Opel kaynaklarından gelen açıklamada, Recaro performans koltuklar, deri vites topuzu, alüminyum spor pedalların aracın ruhunu tamamlayıcı şekilde kullanıldığı söyleniyor. Geliştirme sürecinin Nürburgring‘de yürütüldüğü söylenen Opel Corsa GSi, 209 beygirlik Toyota Yaris GRMN‘e ne derece rakip olabilecek bunu hep birlikte göreceğiz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.