reklamı kapat

POPÜLER

David Bayo

300 saatlik emeğin karşılığı; 3 milyon noktadan oluşan sanat eseri [Video]

Günümüzde birçok farklı çizim yapma yolu bulunuyor. Sanatçılar fikirlerini ya da akıllarındaki tasarımları istedikleri gibi oluşturabiliyor. Gelişen teknoloji ile bu süreçleri hızlandıran birçok imkan da sunuluyor. Ancak David Bayo bunların hiçbirini kullanmıyor. O sadece noktaları kullanarak sanat eserleri yaratıyor.

Kendisini “nokta sanatçısı” olarak adlandırabileceğimiz David Bayo, YouTube’da içerik üreten en yaratıcı kişiler arasında yer alıyor. Noktaları birleştirerek inanılmaz çizimler gerçekleştiren Bayo, son çiziminde kendi sınırları zorlamış görünüyor. Astree adını verdiği en son portre çiziminde tam 3 milyon nokta kullanan sanatçı, aslında insan sabrının limitlerini de gözler önüne seriyor. Tamamlanmasının tam 300 saat sürdüğü belirtilen çizim, uzaktan bakıldığı zaman siyah beyaz bir fotoğraf sanılacak kadar kaliteli duruyor. Adeta kendi çizdiği piksellerden bir fotoğraf yaratan adam, takdiri sonuna kadar hak ediyor. Daha önce 1 milyon ve 2.5 milyon nokta kullanarak çizimler de gerçekleştiren sanatçı, mutlaka takip edilmesi gereken isimler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

David Bayo ile noktaların sanatı

David Bayo’nun en son çizimini nasıl yaptığını yukarıdaki video ile görebilirsiniz. İnsan yaratıcı olduktan sonra tekniğin ya da araçların önemini yitirdiğini kanıtlayan çalışma, paha biçilemez görünüyor. Umuyoruz sanatçı bu sanat eserlerini oluşturmaya devam ve bunların karşılığını en iyi şekilde alır. İyi seyirler dileriz.

İlginiz çekebilir