reklamı kapat

POPÜLER

Asus zenfone 5

İşte ilk görseliyle iPhone X benzeri yeni Asus Zenfone 5

Asus‘un 25 Şubat tarihinde MWC 2018 kapsamında tanıtacağı akıllı telefonlarından yeni Zenfone 5, ilk defa gerçek görseliyle karşımızda. Bu tasarım 2018’de sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Büyük ekranlı Max ve ailenin en altına konumlandırılacak Lite modelleriyle beraber tanıtılacak yeni Zenfone 5, sızan taslak tasarımları doğrulayan bir tasarıma sahip. Bu noktada özellikle iPhone X benzeri üst çentiği ile dikkatleri üzerine çeken model, genel olarak olabildiğince ince çerçeveler kullanıyor. Çentiğin faydasıyla ekranı yanlardan yukarıya kadar çıkartılan model, parmak izi okuyucusunu ise arkasında taşıyor. Arkasında yine iPhone X gibi yatay değil dikey konumlandırılan çift kamera yer alan cihaz, 3.5mm kulaklık girişine de sahip. Söylendiği kadarıyla ön kamerasıyla yüz tanıma gerçekleştirebilen telefon, USB-C portuyla karşımıza çıkıyor.

Asus zenfone 5

Asus Zenfone 5’in teknik detayları henüz netleşmedi

Dediğimiz gibi henüz teknik detayları tam olarak netleşmeyen telefon, bu haliyle gerçekten ilginç görünüyor. Sıkı iPhone kullanıcılarının dahi çok eleştirdiği çentiği almasıyla riskli bir adım atan Asus, geleceği bu yapıda görüyor. Bu konuda firmaya da hak vermek gerekiyor. Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Google, bünyesinde kamera ve sensörlerin yer aldığı bu çentikleri cihazlara yazılımsal olarak daha iyi entegre etmek istiyor. Bunun için de bir sonraki ana sürümü Android P için ciddi çalışmalar yapılıyor.

DİĞER iPHONE X BENZERLERİ

İlginizi çekebilir

YORUMLAR