reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone 5

iPhone X benzeri yeni Asus Zenfone 5’ten dikkat çeken teknik detaylar

Resmi olarak 25 Şubat tarihinde tanıtılacak yeni Asus Zenfone 5‘in bugün yeni teknik detayları ortaya çıktı. Eğer bunlar doğruysa telefon performans konusunda kullanıcıları üzmeyecek.

Max ve Lite modelleriyle beraber lanse edilecek telefon, hatırlarsanız geçtiğimiz gün ilk defa canlı olarak görüntülenmişti. Bu noktada iPhone X benzeri üst çentiği ile dikkatleri üzerine çeken model, genel olarak olabildiğince ince çerçeveler kullanıyor. Çentik sayesinde ekranı yanlardan yukarıya kadar çıkartılan model, arkasında parmak izi okuyucusu ve çift kamera taşıyor. Bugün AnTuTu içerisinde Z01RD kod adıyla görüne telefon, bakıldığı zaman Snapdragon 845 üzerine kuruluyor. Bu açıdan performans konusunda diğer amiral gemlerinin gerisinde kalmayacak telefon, 6 GB RAM ile gelecek görünüyor. 2246×1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olacağı belirtilen yeni Zenfone 5, AnTuTu’da 32 GB dahili depolama ile karşımıza çıkıyor. Telefonun aldığı puan ise 238.129 seviyesinde yer alıyor. Bunun Snapdragon 845‘li Galaxy S9+’dan az olduğu belirtiliyor.

Asus Zenfone 5

Asus, yeni Zenfone 5 ile üst seviyeye oynuyor

MWC 2018’de tanıtılacak diğer telefonların yanında işi zor olan telefon, üst seviyede zorlu bir rekabete hazırlanıyor. Bu noktada Galaxy S9 ile Huawei P20 gibi büyük rakipleri bulunan cihaz, sadece çentikle öne çıkabilecek gibi durmuyor. Bu yüzde Asus’un mutlaka farklı bir şeyler sunması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir