reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone 5

iPhone X benzeri yeni Asus Zenfone 5’e ilk bakış

Asus‘un 25 Şubat tarihinde MWC 2018 kapsamında tanıtacağı yeni akıllı telefonlarından yeni Zenfone 5, taslak tasarımıyla karşımıza çıktı.

Max ve Lite modelleriyle beraber yakında zamanda netleşecek yeni Zenfone 5, ilk olarak iPhone X benzeri çentiği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çentik sayesinde ekranı yanlardan yukarıya kadar çıkartılan model, buna karşın altında nispeten geniş bir çerçeve taşıyor. Parmak izi okuyucu arkasında olmasına rağmen alt çerçeveyi ortadan kaldırmayan firma, telefonunda çift lensli arka kamera kullanıyor. Yine iPhone X gibi yatay değil dikey konumlandırılan kamera, çift tonlu flaş ile destekleniyor.Taslak tasarımda 3.5 mm kulaklık girişiyle görünen Android telefon, söylendiği kadarıyla ön kamerasıyla yüz tanıma gerçekleştirebiliyor. Yuvarlak hatlı yapısıyla iPhone X’dan tasarım anlamında da fazlasıyla etkilendiği görülen model, USB-C portuyla karşımıza çıkıyor.

Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5 Lite

Bilinen detaylarıyla Asus Zenfone 5 Lite

Normal modelin teknik detayları henüz detaylanmış değil ancak Lite’dan bazı özellikler biliniyor. Örneğin cihaz önünde 20 megapiksellik çift özçekim kamerası taşıyor. Arkada ise 16 megapiksellik çift kamera konumlanıyor. 18:9 oranında Full HD+ ekrana sahip olacağı gelen bilgiler arasında yer alan telefon, micro USB portuyla geliyor ve 3.5mm kulaklık girişini taşıyor. Gücünü Snapdragon 660‘dan ve 4 GB RAM’den alacağı söylenen telefon, söylendiği kadarıyla üç farklı renkte elde edilebilecek.

DİĞER iPHONE X BENZERLERİ

İlginizi çekebilir