reklamı kapat

POPÜLER

akıllı masa

Okumaya yardımcı olan akıllı masa

Eğer yakını görme konusunda sorun yaşıyorsanız akla gelen ilk alternatif bir gözlük satın almak oluyor. Fakat Youngdo Choi tarafından tasarlanan akıllı masa kullanıcısının okumasına yardımcı olarak gözlük derdini ortadan kaldırıyor.

Söz konusu okumayla ilgili sorunlar olduğunda belli başlı alternatiflerimiz bulunuyor. Başlangıç aşamasında soruna gözlük veya lens gibi alternatiflerle çözüm bulmak mümkün. Eğer sağlık açısından uygunsa ameliyatla bu problemi kökten çözmek de mümkün oluyor. Ama olur da tüm bunlardan farklı bir çözüm arayışına girerseniz Moving Table alternatifini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Bu masa çok başka

Youngdo Choi tarafından tasarlanan bu masanın tek bir amacı var: Okumanıza yardımcı olmak. Kullanılan sistemle birlikte e-kitap okuyucu veya tabletteki yazılar daha büyük bir ekrana aktarılıyor. Yazıları arzu ettiğiniz kadar büyütmek veya ufaltmak ise sizin elinizde. Bu akıllı masanın okumayı kolaylaştırmaktan başka bir amacı olmadığı sadece iki tuşa sahip olmasından da anlaşılıyor. Bu tuşlardan biri yakınlaştırmayı kontrol ederken, diğeri sayfa değiştirmeye yarıyor. Bu sayede gözlük veya lens kullanmadan okuma problemini çözmek mümkün hale geliyor. Moving Table ismiyle anılan bu konsept tasarıma ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.