reklamı kapat

POPÜLER

Tamamı kartondan üretilen taşınabilir masa [Video]

31 Ekim 2015

Çalışma masaları genelde oldukça büyük ve hantal oluyor. Bu masaları taşımak bir yana dursun, yerinden oynatmak bile zor olabiliyor. Yeni Zelandalı Refold adlı firmanın geliştirdiği masa, taşınabilir yapısıyla fark yaratıyor.

Tamamen kartondan yapılan masa, rahatça katlanarak taşınabiliyor ve istenen yerde tekrar eski haline getirilebiliyor. Kartondan yapıldığı için geri dönüştürülebilir olan masa su geçirmez üst yüzeyle birlikte de satın alınabiliyor. İlk bakışta bu masanın çok fazla ağırlık kaldıramayacağını düşünebilirsiniz ancak geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre neredeyse 85 kilograma kadar olan ağırlığı üzerinde taşıyabiliyor. Masayı satın alırken ölçüleri seçmek ve otururken mi yoksa ayakta mı kullanılacağına karar vermek mümkün oluyor.

refoldgif
Masanın normal hali 250 dolara satın alınıyor. Su geçirmez yüzey ile birlikte satın alınırsa bu fiyat 300 dolara çıkıyor. Eğer masayı aldıktan sonra su geçirmez yüzeyi almaya karar verirseniz ise fazladan 90 dolar ödemek gerekiyor. Karton bir masa için bu fiyat fazla gelebilir fakat normal masaların çok daha pahalı olduğunu ve yeterince taşınabilir olmadıklarını göz önünde bulundurursak makul olduğunu söylemek mümkün.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tamamı kartondan üretilen taşınabilir masa [Video]” için 4 cevap

 1. Burak Ünver dedi ki:

  Normal masaların çok daha pahalı olduğunu söylemek mi normal yoksa karton masaya 280 dolar çekmek mi. git 100 liraya sıfır masalar var.

 2. Murat Akdogan dedi ki:

  Yakında çinliler kopyalayıp 10dolardan satarlar zaten sıkıntı yok 🙂

 3. karton hayatlar dedi ki:

  çocukluğumdan beri karton masaları sevmişimdir. benim için fiyatı mühim değil 5 tane alacağım

 4. Burak Ünver dedi ki:

  o kopyanında kopyasını yaparlar 5 dolardan sürerler 🙂