reklamı kapat

POPÜLER

Sosyal medya hesaplarınızı kötü yorumlardan arındırın

İnternet kimi zaman istemediğimiz türden birçok yorumla karşılaşmamıza neden oluyor. Üstelik bu tarz içeriklerden uzak durmak pek de kolay olmuyor. Soothe ise bu probleme farklı bir çözüm sunmaya hazırlanıyor.

Bir Google Chrome eklentisi olan Soothe kullanıcıların istemediği tarzdaki yorumlarla karşılaşmasına engel oluyor. Bu yorumları hiç var olmamışlar gibi göstermek yerine üstlerini kapatıyor. Henüz test aşamasında olan bu Google Chrome eklentisi Nikola Draca ve Angus McLean tarafından geliştirildi. Bildiğiniz gibi dünya genelinde birçok insan tercihleri veya yönelimleri sebebiyle kötü yorumlara hatta nefret mesajlarına maruz kalıyor. Bu durum onların ruh sağlığını etkilerken kişisel gelişimlerine de sekte vuruyor. Üstelik tepki gören bir yöneliminiz olmasa bile internetin nefret mesajlarıyla dolup taştığı malum. Kimliklerini gizleyen birçok internet kullanıcısı rahatça insanların canını sıkacak yorumlar yapabiliyor. Soothe ise bu tarz içerikleri gözümüzün önünden kaldırarak bizleri etkilemesine engel oluyor.

Soothe’nin kullandığı algoritma eklentinin rahatsız edici içerikleri belirlemesine ve üstünü kapatmasına yardımcı oluyor. Önce sizi rahatsız eden içerikleri belirliyorsunuz. Ardından eklenti gerçek zamanlı olarak çalışmaya başlıyor. Örneğin size tam o sırada gelen bir tweet rahatsız edici bir içeriğe sahipse anında Soothe tarafından bulanıklaştırılıyor. Böylece içeriği bir saniyeliğine bile olsa görmemiş oluyorsunuz. Olur da bu içeriği okumaya karar verirseniz yorumun üzerine tıklamanız yeterli oluyor.

YORUMLAR