reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9, daha gelişmiş yüz ve iris tanıma sistemlerine sahip olacak

Samsung‘un merakla beklenen akıllı telefonları Galaxy S9 ve S9+, Güney Kore merkezli son bilgilerle detaylanmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+, duyduğumuz kadarıyla Galaxy S8’de de olduğu gibi yüz ve iris tanıma sistemlerine sahip olacak. Apple’ın iPhone X ile alana giriş yapması sonrası çok daha önemli bir hale alan bu sistemler, ETnews’un kaynaklarına göre S9 ailesinde daha da gelişmiş hale gelecek. Bu noktada bir önceki ile aynı parçaları kullanarak iris ve yüz tanıma sistemlerinin hızını arttıracağı söylenen şirket, buna rağmen üç boyutlu tarama sürecine geçiş yapmayacak. Yani 2D görseller üzerinden çalışmaya devam edecek sistem, bu nedenle iPhone X kadar güvenli bir seçenek olmayacak. Yapılan iyileştirmeler ile süreç sadece çok daha hızlı hale getirilecek.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için beklenen özellikler

Kısa bir süre önce benchmark testinde ortaya çıkan Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtiliyor. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlardan Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. Telefonların önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.