reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kamera

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın en çok merak edilen özelliği detaylandı

25 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ciddi fark yaratmaları beklenen yavaş çekim modlarıyla da detaylandı. Telefonların bir özelliği daha sunacağı deneyime kadar netleşmiş oldu.

Samsung‘un gündemden düşmeyen telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, video konusunda oldukça gelişmiş olacaklar. Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebilecek cihazlar, önemli olarak saniyede 960 kareye de çıkış yapabilecek. Bu değere Sony Xperia XZ Premium‘da olduğu gibi 720P çözünürlükte ulaşacak modeller,  bu tarafta iki farklı moda sahip olacak. İlk mod standart şekilde çalışacak ve kayıt butonuna basıldığı anda tam güçte yavaş çekim video çekecek. İkinci mod ise daha kullanışlı ya da diğer deyişle akıllı olacak. Siz kayıt butonuna bastığınız zaman kamera düşük kare hızlarında video çekmeye başlayacak. Telefonlar sadece sahnede bir hareket gördükleri zaman süper yavaş çekim modunu aktif edecekler. Özellikle aksiyon çekimleri için güzel görünen bu mod, gereksiz uzunluktaki yavaş çekimlerin önüne geçecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın artık kesin sayılan teknik özellikleri

Artık kesinleştiği üzere Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alıyor. Yerine göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile satışa sunulacak telefonlardan Plus modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da artık kesinleştiği üzere çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris ile yüz tanıma birleştiren bir akıllı güvenlik sistemine de sahip olacak.

İlginizi çekebilir