reklamı kapat

POPÜLER

İstanbulkart

İstanbulkart’ta kredi kartı dönemini başlatan uygulama yayında

İstanbul’da yaşayanların toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilmek için kullanmak zorunda olduğu İstanbulkart‘ta kredi kartından bakiye yükleme dönemi başlıyor. Uzun zamandır beklenen Android uygulamasının beta sürümü sonunda kullanıma sunuldu.

Aslına bakarsanız toplu taşıma kartlarına kredi kartıyla yükleme yapabilme ülkemizin pek çok farklı ilinde kullanılabiliyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu alandaki açığı kapatmak üzere hızla harekete geçti. BELBİM tarafından geliştirilen ve toplu taşıma kullanmadan önce sıraya girme derdini ortadan kaldırmasını beklediğimiz İstanbulkart (beta) uygulaması gün yüzüne çıktı.

Uygulamanın sunduğu özellikler ise gündelik hayatımızı kolaylaştıracak gibi görünüyor. Önce uygulamayı kullanmak için bir hesap açıyor ve İstanbulkart’ınızı tanıtıyorsunuz. Bunların hemen ardından işlemlere başlayabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anlık Bakiye Görüntüleme

NFC destekli telefonlarınızda istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak anlık bakiye görüntüleyebilirsiniz.

Talimat Oluşturma

Anlaşmalı banka kartı bilgileriniz ile istanbulkart’ınıza seçeceğiniz miktarda talimat oluşturabilirsiniz.

Talimat Yükleme

NFC destekli cihazlar ile istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak talimat yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz. NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygula üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan istanbulkart talimat yükleme noktalarına kartınızı okutarak dolum işleminizi tamamlayabileceksiniz.

En yakın Yükleme ve Harcama Noktalarını Görüntüleme

Konumunuza en yakın istanbulkart yükleme ve harcama noktalarını harita üzerinde görüntüleyebileceksiniz.