reklamı kapat

POPÜLER

Toplu taşıma uygulaması TRAFI’ye çevrimdışı desteği

Türkiye’de geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan ve kısa sürede büyük ilgiyle karşılanan toplu taşıma uygulaması TRAFI çevrimdışı özelliğine kavuştu. Çevrimdışı özelliğiyle birlikte artık internet bağlantısı olmadan da TRAFI’den yararlanmak mümkün.

TRAFI’yi daha önce duymayanlar için uygulamadan kısaca bahsedelim. iOS, Android ve web platformlarında çalışan uygulama Türkiye’de şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için toplu taşıma bilgileri sağlıyor. Kullanıcı bunun için bulunduğu noktadan gitmek istediği mevkiyi seçiyor ve uygulama metro, metrobüs, minibüs, otobüs ve vapur dahil tüm toplu taşıma alternatiflerini saatleriyle birlikte listeliyor.

Yeni çevrimdışı modla birlikteyse tüm bunlar internete erişimin olmadığı durumlarda da sağlanıyor. Toplu taşıma saatleri için sürekli olarak veri harcamaya ihtiyaç duymayan uygulama, hareket saatlerinin sıkıştırılmış formatını cihaza indiriyor ve bu da uygulamanın örneğin yeraltında, metrodayken bile çalışacağı anlamına geliyor.

Çevrimdışı moda şimdilik davetiye sistemiyle ulaşılıyor. Uygulamayı henüz edinmemiş bir arkadaşınızı TRAFI’yle tanıştırdıktan sonra çevrimdışı özelliği kullanabiliyorsunuz. TRAFI uygulamasını aşağıdaki bağlantılar yoluyla Android veya iOS cihazınıza indirebilirsiniz.