reklamı kapat

POPÜLER

Yerli ve Milli Toplu Ulaşım Uygulaması

Yerli toplu taşıma uygulaması LineBee yeniliklerle geliyor

Türk mühendislerin imzasını taşıyan LineBee isimli toplu taşıma uygulamasını geçtiğimiz yaz aylarında sizlerle paylaşmıştık. Şehir içi toplu taşıma uygulamalarına eklenen LineBee, toplu taşıma araçlarını kullanarak bir noktadan farklı bir noktaya nasıl gitmeniz gerektiği konusunda bilgi veren bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştı.

Uygulamanın yeni versiyonu indirmeye sunuldu. Türk mühendislerce geliştirilen ilk ve tek çok şehirli nereden nereye sistemi olan LineBee, 2015 yılında doktora tezi olarak sunulan TUR algoritmasını kullanıyor. Uygulama yapılan sorgu sonucu size ulaşmak istediğiniz noktaya en hızlı varmanızı sağlayacak 5 farklı alternatif çözüm sunuyor. Bu çözümler içerisinde kullanılması gereken ulaşım araçları (otobüs, metro, metrobüs vb.) bilgisi veriliyor. Bu araçlar ile yapılacak seyahat süresi, ücret bilgisi ve aktarım noktaları gibi bilgiler ile yolculuğunuzun detaylı bilgilendirilmesi yapılıyor.

Yerli ve milli toplu ulaşım uygulaması LineBee ne gibi yenilikler sunuyor?

Yayınlanan ilk versiyonun ardından alınan geri dönüşler çerçevesinde uygulama ara yüzü tümüyle yenilenmiş, geliştirilmiş ve kullanıcı dostu haline getirilmiştir.
Yeni versiyonumuzda yer alan güncellemeler ayrıca;
– İlk versiyon sadece İstanbul ilini içeriyorken yeni versiyonda İzmir sisteme dahil edilmiştir. Kullanıcılar artık İzmir için de yolculuklarını metro, İzban, Tramizmir, ESHOT ve İzDenizle planlayabileceklerdir.
– Sisteme dahil edilen akıllı durak eklentisiyle tüm vasıtaların belirlenen durağa ne kadar süre sonra geleceği bilgisini kullanıcılar öğrenebilecektir.