reklamı kapat

POPÜLER

Mokacam
mokacam
mokacam
Makocam
Mokacam

Dünyanın en küçük 4K kamerası [Video]

Indeigogo yeni projeleri kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Fon toplama platformu üzerinden fon desteği toplamaya başlayan Mokacam isimli aksiyon kamerası GoPro’nun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en küçük 4K kamerası olarak lanse edilen küp şeklindeki kamera ufacık boyutuyla dikkat çekiyor. 16 megapiksellik sensörün ve 152 derecelik geniş açı lensin kullanıldığı kamerada ses kaydı için entegre mikrofon bulunuyor. Metal yüzeylere bünyesinde barındırdığı mıknatısla bağlanan kamerada  270 derece dönebilen bir ekran bulunuyor. 4096 x 2160 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilen modüler kameranın boyut ölçüleri 4x45x35 mm, ağırlığı ise 96 gram. Su geçirmez kılıfla birlikte 60 metreye kadar su altında çekim yapabilen Mokacam, iOS ve Android uygulamalar sayesinde çektiği görüntüleri kablosuz aktarabiliyor.

Zoom aralık değeri 15cm-400cm. 64 GB microSD kart kullanıldığında 60 fps’de 6 saate kadar, 30 fps’de 12 saate kadar video kaydedebilen kameranın üretime geçebilmesi için toplamda 500 bin dolar fon toplaması gerekiyor. Şu ana kadar yaklaşık 199 bin dolar fon desteği toplayan Mokacam yeterli bağışı toplayabilirse Mokacam 169 dolardan önümüzdeki yılın şubat ayında satışa sunulacak.

VİDEO