reklamı kapat

POPÜLER

Vezo 360

4K çekim yapabilen dünyanın ilk 360 derece araç içi kamerası: Vezo 360 [Video]

Indiegogo üzerinde başlatılan yeni bir proje daha önceki ürünlerde olduğu gibi yine dikkatleri üstüne çekiyor. Dünyanın en akıllı 360 derece araç içi kamerası olarak lanse edilen kamera Vezo 360 olarak adlandırılıyor.

Çift objektifli 4K kamerasıyla etraftaki her şeyi 360 derece kaydedebilen kamerada yapay zeka teknolojisi de kullanılıyor. Kamera sürücülerin direksiyonun arkasında uyuduğunu algılayabiliyor ve sürücülerin uyanık kalması konusunda uyarıyor. 4G LTE ve Wi-Fi bağlantı noktalarına da destek veren kamerada F/2.0 diyaframlı 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensör kullanılıyor. Düşük ışıkta da başarılı bir performans sergilediği belirtilen Vezo 360’da HDR desteği de mevcut. Akıllı telefonlarla kablosuz olarak bağlantı kurabilen kamera çektiği fotoğrafları veya videoları otomatik olarak buluta yükleyebiliyor. Dahili GPS bağlantısına da sahip olan kamera, sürücülere gerçek zamanlı park ettikleri yerleri de uygulama üzerinden sunabiliyor. Ayrıca 256 GB’a kadar desteği olan bir microSD karta video kaydetmek de mümkün. Daha net fotoğraf ve video kaydı için gürültü azaltma özelliğinin de yer aldığı kamera herhangi bir araca takılmasını sağlayan manyetik bir montaj parçasına da sahip. Otomatik kaza algılama özelliğiyle gelen Vezo 360 üretim aşamasına geçmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vezo 360 kameranın satış fiyatı ne kadar?

Üretim için gerekli fon desteğini toplayan kameranın satış fiyatı ise yaklaşık 250 dolar. Sevkiyatın mart ayında başlayacağını da söyleyelim.