reklamı kapat

POPÜLER

Corona salgını

Gerçek zamanlı bu harita üzerinden Corona salgınının hangi ülkelere yayıldığını öğrenin

Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Corona virüsünün günlük durumunu gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi ve Corona salgını hakkındaki haritayı internet sayfası üzerinden kullanıma sundu.

Advertisement

Bu adrese tıklarayak ulaşılabilen dünya haritası üzerinden kullanıcılar salgının hangi ülkelere yayıldığını ve kaç kişiyi etkilendiğini detaylı şekilde görülebiliyor. Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor. Harita kullanıcılara koronavirüs teşhisinin konduğu bölgeleri gösteriyor.  Bir bölgede ne kadar fazla vaka olursa, haritadaki nokta da o  kadar büyük oluyor. Şu anda en büyük noktanın salgının ortaya çıktığı Hubei Eyaleti olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyayı etkisi altına alan Corona salgını hakkında bilgi

Çin’in Wuhan kentinden yayılan ve tüm dünyaya korku salan Corona Salgını, 132 kişinin ölümüne sebep oldu. 6 bini geçen vaka sayısı ile endişe yaratan virüsün 13 ülkede görüldüğünü söyleyelim. Tüm çabalara karşın yayılmaya devam eden Corona salgının bir tedavisi şu anda bulunmuyor. Doktorlar, Coro ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar yazarak belirtilerin giderilmesine yönelik tedavi uyguluyor. Doktorlar, oda nemlendirici ve sıcak duşun boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geleceğini belirtiyor. Hastalanan insanların bol sıvı tüketmesi, mümkün olduğunca dinlenmesi ve uyuması gerekiyor. Corona virüsü belirtilerinin burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve birkaç gün süren ateş olduğu belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile oyuncularını bekleyen yeni mini içerik