reklamı kapat

POPÜLER

Corona virusu

Corona virüsü hızla yayılıyor; iki ülke daha alarmda

Corona virüsüyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Son yılların en büyük sağlık krizlerinden biri olan Corona virüsü için iki ülke daha alarma geçti.

Filipinler, Corona virüsü hakkında bir açıklamada bulundu. Filipinler ilk corona virüs vakasının görüldüğü açıkladı. Bu açıklamanın ardından Hindistan’da da ilk vakanın görüldüğü belirtildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise Çin vatandaşlarına e-vize uygulamasının geçici olarak kaldırıldığını duyurdu. Hindistan tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin tedavi altına alındığını ve bu hastanın sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

Filipinler Sağlık Bakanı Francisco Duque tarafından yapılan basın açıklamasında, 38 yaşındaki Çinli bir kadının hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi. Çinli hastanın Wuhan kentinden 21 Ocak’ta Filipinler’e geldiği dile getirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü dünyaya hızlıca yayılıyor

Çin’in Wuhan kentinden yayılan ve tüm dünyaya korku salan salgın, 132 kişinin ölümüne sebep oldu. 6 bini geçen vaka sayısı ile endişe yaratan virüsün 13 ülkede görüldüğünü söyleyelim. Tüm çabalara karşın yayılmaya devam eden salgının bir tedavisi şu anda bulunmuyor. Doktorlar, Coro ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar yazarak belirtilerin giderilmesine yönelik tedavi uyguluyor. Doktorlar, oda nemlendirici ve sıcak duşun boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geleceğini belirtiyor. Hastalanan insanların bol sıvı tüketmesi, mümkün olduğunca dinlenmesi ve uyuması gerekiyor. Salgının belirtilerinin burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve birkaç gün süren ateş olduğu belirtiliyor.

Bu arada belirtmekte yarar var. Geliştirilen gerçek zamanlı bir harita üzerinden salgınının hangi ülkelere yayıldığı öğrenilebiliyor. Bu haritaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

LEGO ile Uluslararası Uzay İstasyonu evinize geliyor