reklamı kapat

POPÜLER

tesla

Corona virüsü otomobil piyasasını da etkiliyor; Tesla fabrikası için önemli hamle

Sağlık dünyasının yanında Çin’deki tüm ticaret yollarını da etkileyen Corona virüsü, hükümet talebi üzerinde Tesla’nın fabrikasını da vurdu.

Çin’i etkisi altına almasının ardından kısa sürede farklı bölgelerde de baş göstere Corona virüsü malumunuz şu an dünya gündeminin bir numarasında. Şüphesinin bile ciddi karantina hamlelerine sebep olduğu hastalıkla ilgili uzmanlar aşı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Wuhan kentinden gelen görüntüler de, bölge halkının çektiği sıkıntıyı çok net şekilde karşımıza çıkarıyor. Dünyanın genelini teyakkuza geçiren virüs, merkezi olan Çin’de de ciddi adımların atılmasına neden oluyor. Kısa süre önce gelen son bilgilerde, Tesla’nın Şanghay’da yer alan fabrikası da bu kaostan nasibini almış şekile karşımıza çıktı. Çin hükümeti tarafından markaya yapılan uyarıyla birlikte tesisin olası bir salgına karşı kapatılması kararlaştırıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü için üretime en az 1 hafta ara verilecek

Avrupa’nın en çok tercih edilen üçüncü modeli olarak rekorunu tazeleyen Model 3‘ün üretildiği yerleden birisi olan operasyonun Çin ayağı, bu gelişmenin ardından bir bilgi notu da yayınladı. Üretimin durmasından ötürü aracın teslimatlarında da gecikme olacağını içeren metinde, kapalı kalma süreci yaklaşık 1 hafta olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgede üretimi gerçekleştirilen Model 3’lerin teslimat sürecine 2019’un son çeyreği içerisinde başlayan markanın bundan sonraki hamleleri de merak ediliyor. Çin’de tamamı yabancı sermaye olan ilk fabrika olarak da kayıtlara geçen Şanghay tesisleri, bölgedeki benzer kararlar için de emsal niteliğinde olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki günler konuyla ilgili bir hayli hareketli gündemlere sahne olacak.

İlginizi çekebilir

Cybertruck tanıtımı