reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Monza SP1 Nico Rosberg

Nico Rosberg ile nefes kesen Ferrari Monza SP1 turu [Video]

Emekli Formula 1 pilotu Nico Rosberg, YouTube kanalında harika bir video yayımladı. Ünlü sürücü, 1,7 milyon dolarlık Ferrari Monza SP1 direksiyonuna geçti.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara burada ulaşabileceğiniz Ferrari Monza SP1, şirketin ürettiği en özel otomobil modelleri arasında yer alıyor. 1950’lerden aldığı çizgisini ve ilhamını geleceğe taşıyan bu tek kişilik süper otomobil, Ferrari 812 Superfast üstüne kuruluyor. 1,7 milyon dolarlık fiyatıyla nefes kesen aracın kalbinde 6,5 litre 810 PS’lik güç ve 719 Nm tork değeri sunan bir V12 motor yer alıyor. Bu performansıyla 2,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilen ve maksimum sürati 300 km/s olarak sınırlandırılan otomobil, Mercedes-Benz AMG Formula 1 takımında dünya şampiyonu olan Nico Rosberg tarafından Maranello’da piste çıkarıldı. Tecrübeli sürücünün yüksek performansına fazlasıyla hayran kaldığı ve bazı virajlarda kontrol etmekte zorlandığı Monza SP1, tamamen açık yapısıyla adeta bir F1 aracı gibi deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nico Rosberg ile yeniden gündeme gelen Ferrari Monza SP1 hayalleri süslüyor

Şu an paranız olsa bile alamayacağınız araçlardan olan Monza SP1, açıklandığı kadarıyla 500’den az sayıda üretilecek. 2018 Paris Motor Show kapsamında Monza SP2 ile beraber gelen süper otomobil, Ferrari’nin test merkezinde kullanma şansı elde eden Nico Rosberg‘i fazlasıyla etkilemiş gibi görünüyor. Son zamanlarda gerçekten çok özel araçları kullanma şansı elde eden Rosberg, otomobil konusunda kesinlikle dünyanın en şanslı insanları arasında yer alıyor.