reklamı kapat

POPÜLER

Corona virüsü

Corona virüsü sebebiyle Mobil Dünya Kongresi ertelenir mi?

Corona virüsü dünyayı kısa bir zamanda etkisi altına aldı. Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü 132 kişinin ölümüne sebep oldu.

Corona Virüsü en son Filipinler ve Hindistan’da ortaya çıkmış ve biz de bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Önümüzdeki ay Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nin Corona virüsü sebebiyle ertelenebileceği iddia edilmişti. Gelen son bilgilere göre Mobil Dünya Kongresi,  hem yoğun bir  güvenlik altında hem de ekstra sağlık desteği sayesinde gerçekleşecek. 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’ne 200’ün üzerinde Çinli firmanın katılacağı belirtiliyor. Mobil oparatörlerden ve telekomla ilgili firmalardan oluşan bir topluluk olan GSMA’nın etkinlikte ekstra tıbbı destek sağlayacağı ifade ediliyor. Hijyen konusuna ekstradan önem vereceği belirtilen GSMA’nın yerinde destek için personel desteği sağlayacağı dile getiriliyor. GSMA’nın bununla birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve Çin hükümetinin paylaştıkları tüm sağlık önerilerine uyacağı da dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü dünyayı etkisi altına almış durumda

6 bini geçen vaka sayısı ile endişe yaratan virüs 13 ülkede görülmüş durumda. Tüm çabalara karşın yayılmaya devam eden salgının bir tedavisi şu anda bulunmuyor. Doktorlar, Coro ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar yazarak belirtilerin giderilmesine yönelik tedavi uyguluyor. Doktorlar, oda nemlendirici ve sıcak duşun boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geleceğini belirtiyor. Hastalanan insanların bol sıvı tüketmesi, mümkün olduğunca dinlenmesi ve uyuması gerekiyor. Virüsün belirtilerinin burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve birkaç gün süren ateş olduğu belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

Dünyanın ilk artırılmış gerçeklik tişörtü