reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 9

iPhone 9 için beklenen “corona virüsü” haberi

Teknoloji devi Apple‘ın merak edilen yeni iPhone modeli iPhone 9, corona virüsü nedeniyle ertlenebilir deniyordu. İşte bu konuda yeni açıklama var.

2020’nin en ucuz yeni iPhone’u olacak iPhone 9, geçtiğimiz günlerde corona virüsü nedeniyle ertelenebilir denilmişti. Virüsün merkezine 500 km uzakta olduğu aktarılan üretim tesisleri, bir ihtimalle salgın nedeniyle kapatılabilir yönünde açıklama yapılmıştı. Ancak bu durum söz konusu olmayacak gibi görünüyor. Çünkü telefonu üretecek firma Foxconn, üretimin corona virüsü nedeniyle durmayacağını aktarıyor. Konu hakkında gerekli tüm önlemleri aldıklarını aktaran dev üretici, yedek planların da hazırlandığını açıklıyor. Bu durumda iPhone 9‘un çıkışı bahar aylarında yapılacak bilgileri geliyor. Mart ayındaki etkinlik kapsamında birden fazla yeni ürünle beraber tanıtılacak denilen telefon, biliyorsunuz iPhone 8 ile iPhone X arasında bir tasarımla yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 9 için bildiğimiz teknik detaylar şöyle

Telefonun gücünü A13 Bionic işlemciden alacağı biliniyor. 3 GB RAM taşıyacağı söylenen 4,7 inç LCD ekranlı telefon, 399 dolardan raflardaki yerini alacak deniyor. Bu açıdan Apple’ın en uygun fiyatlı yeni iPhone’u ve pazarın en ucuz amiral gemilerinden birisi olacak telefon, 3D Touch olmadan yolda bulunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak denilen cihaz, sızan kısıtlı bilgilere göre sadece 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle alınabilecek.

İlginizi Çekebilir

Wacom’dan yeni ekranlı grafik tablet