reklamı kapat

POPÜLER

Apple corona virüsü

Apple’dan büyük corona virüsü hamlesi!

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce corona virüsü hakkında önemli bir açıklama yayımladı. Firma virüs tehlikesine karşı kilit bir önlem alıyor.

Corona virüsü tüm dünyayı etkilemeyi sürdürüyor. Ancak esas olarak virüsün çıktığı Çin büyük bir risk altında. Corona nedeniyle hayatını kaybedenlerin sürekli olarak arttığı şu günlerde, Apple da önlem amaçlı büyük bir adım attı. Firma 9 Şubat tarihine kadar Çin anakaradaki tüm ofislerini, mağazalarını ve iletişim merkezlerini kapattığını duyurdu. Bu kötü durumu yakından takip ettiklerini aktaran Apple, sürecin 9 Şubat sonrasında da uzatılabileceğinin sinyalini veriyor. Çalışanlarını riske atmak istemeyen şirket, birçok diğer büyük firma gibi tedbirli davranıyor. Çin merkezli çevrim içi satış kanalının ise açık kalacağı Apple tarafından verilen bilgiler arasında yer alıyor. Yani kişilerin internet üstünden Apple ürünlerini satın almaya devam edebileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 9 üretimi konusunda da corona virüsü odaklı haberler ile gündeme gelmişti

Hatırlarsınız Apple’ın mart ayında tanıtacağı yeni akıllı telefon modeli iPhone 9, corona virüsü nedeniyle ertelenebilir denilmişti. Süreç hakkında virüsün merkezine 500 km uzakta olduğu aktarılan üretim tesislerinin bir ihtimalle kapatılabileceği yönünde açıklama yapılmıştı. Ancak daha sonra bunun söz konusu olmadığı ortaya çıkmıştı. Çünkü telefonu üretecek dev firma Foxconn, üretimin virüs nedeniyle durmayacağını aktardı. Konu hakkında gerekli tüm önlemleri aldıklarını aktaran dev üretici, yedek planların da hazırlandığını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Wacom’dan yeni ekranlı grafik tablet