reklamı kapat

POPÜLER

Corona virüsü

Corona virüsü telaşı sonrasında ilgi odağı olan film

Corona virüsü odaklı haberler son zamanlarda hepimizi endişelendiriyor. Giderek artan bu telaş 2011 senesinde çekilen bir filme ilginin artmasına sebep oldu.

Cinemablend‘in haberine göre 2011 senesinde izleyici karşısına çıkan Contagion filmi giderek daha fazla ilgi görüyor. Gwyneth Paltrow, Marion Cotillard, Laurence Fishburne, Jude Law ve Kate Winslet gibi isimlerin rol aldığı film benzer bir konuya sahip. Gwyneth Paltrow’un canlandırdığı Beth karakteri Çin’den Amerika’ya dönüyor. Kendini çok kötü hissediyor fakat bunun yolculuktan kaynaklı olduğunu zannediyor. Ancak 24 saat içinde Beth ve oğlu Çin’den kaptıkları virüs sebebiyle ölüyor. Olaylar zinciri de böylece başlamış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü endişesinin etkisi

Contagion filminin konusu günümüzde endişe duyulan olaylar zincirini anımsatıyor. Bu sebeple eski bir yapım olmasına rağmen yeniden ilgi çekmeye başladı. Filmin iTunes üzerinden yoğun şekilde satın alındığı ve en çok satan 10 film arasına girdiği görülüyor. Normalde bu listede yakın zamanda vizyona giren ve sonunda internet üzerinden erişilebilir olan popüler yapımlar yer alıyor. Steven Soderbergh‘in yönettiği filmin bu listeye girebilmesi Corona virüsü konusunda endişenin ne kadar büyük oldujğunu gözler önüne seriyor. Fakat bu konuda temel aldığımız tek kaynak elbette iTunes değil. Onun yanında Google Trends‘te de 20 Ocak’tan bu yana Contagion aramalarında ciddi bir yükselme gözlemleniyor. Verileri detaylı incelediğimizde %89 daha fazla ilgi gördüğünü anlıyoruz.

İlginizi çekebilir

Hızlı ve Öfkeli’nin 9. filminden kısa video