reklamı kapat

POPÜLER

Apple'dan Wuhan çıkışlı coronavirus salgını için destek

Apple’dan Wuhan çıkışlı coronavirus salgını için destek

İlk olarak Çin’in Wuhan bölgesinde kendini gösteren coronavirus salgını resmi vakalarla büyümeye devam ederken Apple cephesinden destek açıklaması geldi.

Çin’in Wuhan bölgesinde başlayan coronavirus salgını, açıklanan resmi vakalarla beraber büyümeye devam ediyor. Çin’de alınan karantina önlemlerinin yanı sıra Türkiye’de de olmak üzere farklı ülkelerde salgının dağılımını kontrol altına almak ve engellemek için çeşitli önlemler alınıyor. Çin’de yaklaşık 1.300 resmi vaka kendini gösterirken bu ciddi salgın sonucu 41 kişinin hayatını kaybettiği son açıklamalarda yer almıştı. Teknoloji devlerinin üretimi ağırlıklı olarak yaptığı Çin’de savaşı devam eden bu korkutucu hastalıkla ilgili Apple cephesinden destek açıklaması geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, coronavirus salgını için destek bağışı yapacak

Çin Yeni Yılı kutlamalarının gerçekleştiği dönemde böyle bir salgının ortaya çıkmasıyla beraber başta Wuhan bölgesi olmak üzere Çin’in dört bir yanında hissedilen bu salgın için Tim Cook resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Cook’un açıklaması şu şekilde: “Çin’deki ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar Çin Yeni Yılı’nı kutlarken biz de coronavirus’ten etkilenmiş olabileceklere sevgimizi ve desteğimizi gönderiyoruz. Apple, bölgede bulunan gruplara bağışta bulunarak etkilenenlere destek sağlayacak.

Virüsün dünya genelinde şimdiye kadar Japonya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Vietnam, Singapur, Nepal, Fransa, Avustralya ve Amerika’da görüldüğü kaydediliyor. Yine dünya genelinde toplamda 2.116 kişiyi etkilediği belirtiliyor. Dünya Sağlık Organizasyonu’nun Çin’deki yetkililerle görüşmeler halinde olduğu da son bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile oyuncularını bekleyen yeni mini içerik