reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei geliştiriciler konferasına ölümcül virüs engeli!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Huawei, Çin merkezli geliştiriciler konferansını ölümcül virüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.

Huawei, normalde 11-12 Şubat tarihleri arasında yapılacak HDC.Cloud 2020 etkinliğini 27-28 Mart tarihine ertelediğini duyurdu. Bunun arkasında ise Çin’de 17’den fazla kişinin ölümüne neden olan virüs salgını yer alıyor. Çin’deki Wuhan bölgesinden virüs ile bağlantılı oldukça korkutucu haberler gelirken, dev firma şimdilik riske girmek istememiş gibi görünüyor. Bu da oldukça mantıklı duruyor. Sadece Çin değil tüm dünyayı tehdit eden virüs salgını, şubat sonunda yapılacak MWC 2020 fuarı için de şu an büyük bir risk oluşturuyor. Fuar alanına Çin’den gelecek katılımcılara karşı çok ama çok dikkatli olunması gerekiyor. Bunun için Çin kadar diğer ülkelere de büyük işler düşüyor. Süreç gerçekten kontrol altına alınmazsa daha çok fazla insan ölecek izlenimi oluşturuyor. Henüz bir aşının da adı geçmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, şu sıralar P40 Pro ile gündemden düşmüyor

P40 ailesinde üç farklı telefon yer alıyor. Normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Google uygulamaları olmadan yolda olan P40 Pro, kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, ailenin diğer bireyleriyle beraber 26 Mart tarihinde lanse edileceği yönünde bilgiler geliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10