reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

HBO’dan üzücü Game of Thrones açıklaması

Son birkaç gündür gündemden düşmeyen Game of Thrones cephesinde hayranları pek de memnun etmeyecek gelişmeler yaşanıyor. Üstelik açıklamaların kaynağı dizinin yayıncı kanalı olan HBO.

Game of Thrones, 19 Mayıs gecesinde final bölümüyle ekrana geldi ve yazılan final karakterlerin bazılarının hikayesinin devam edebileceğine dair sinyaller içeriyordu. Bunlardan en dikkat çekici olan Arya Stark’tı. Onun kaşif olmaya karar verip Westeros’un batısına yelken açması hikayesine tek başına devam etme ihtimalini gündeme getirmişti. Hatta daha şimdiden Arya Stark’ın Westeros’un Kristof Kolomb’u olabilebileceğine dair teoriler ortaya atıldı. Üstelik HBO’nun pek çok Westeros dizisini yayınlayacak olması bu ihtimali güçlendiriyordu. Fakat kanal cephesinden hayalleri suya düşüren açıklama gecikmedi.

Game of Thrones sonrası planlar kesin

HBO’nun başındaki Casey Bloys, The Hollywood Reporter‘a konuştu. Söylentilerle ilgili şu sözleri sarf etti: “Hayır, hayır, hayor. Game of Thrones’un Dan ve David’in işi olarak kalmasını istiyoruz. Onların güzel bir şekilde ilediği karakterleri farklı bir yazara emanet etmek istemiyoruz. Aynı diziyi yeniden çekiyormuşuz gibi bir his vermek de istemiyoruz. O yüzden Game of Thrones’un bittiği noktadan sonrasını ele alan hiçbir yapım çekmeyeceğiz. Çünkü bu bize anlamsız geliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklama özellikle Arya Stark’ın maceralarını görmek isteyenler için üzücü olsa da, önceki açıklamalarla örtüşüyor. Daha önce de tüm Game of Thrones dizilerinin geçmişi konu alacağı, finalden sonrasını göstermeyeceği ifade edilmişti. Görünen o ki HBO’nun fikrini değiştirmek pek kolay olmayacak.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı