reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Fiyat ortalaması beliriyor; Renault Arkana için Almanya sonrasında Birleşik Krallık satışları başladı

Türkiye’deki geleceği hala belli olmayan Renault Arkana, Almanya sonrasında Birleşik Krallık’ta ön siparişe açıldı.

Şu sıralar ürün gamına Symbol yerine dahil ettiği Taliant ile gündemde olan Renault cephesi, Clio ve Megane arasındaki B sedan boşluğunu doldurmuş oldu. Pazar payının yüksek olması beklenen Taliant kadar gözlerin üzerinde olduğu başka bir isim de Arkana. İlk olarak Avrupa pazarı için düşünülmese de, alınan geri dönüşlerin sonrasında pazara getirilme kararı alınan Coupe SUV modeli geçtiğimiz mart ayı itibarıyla yurt dışı fiyatlarıyla mesaj vermeye başladı. Renault’nun Almanya operasyonu tarafından 27.850 euroluk başlangıç fiyatı duyurulan Arkana’nın Türkiye’ye geliş süreciyse hala belirsiz. Renault Türkiye ile yaptığımız son görüşmelerde hala bir planlamanın yapılmadığını öğrendiğimiz modelin yurt dışındaki macerasıysa genişliyor. Birleşik Krallık macerası başlayan Renault Arkana için açıklanan fiyatlar, farklı pazarlardaki ortalamayı anlamamız konusunda da fikir veriyor.

Renault Arkana üç farklı donanım seviyesiyle Birleşik Krallık’ta

Ön sipariş süreci üzerinden netleşen detaylara baktığımızda, Arkana’nın bölgede üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulduğunu görüyoruz. Bu seviyelerin motor kısmında ise hibrit motorlar standart olarak konumlandırılıyor. Iconic adıyla giriş seviyesinde yer alan donanım seviyesi için 25.300 sterlinlik fiyat açıklanmış durumda. Iconic ile birlikte; 17 inç jant seti, ön-arka park sensörleri, LED farlar ve 7 inç multimedya ekran standart olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin ikinci basamağında konumlanan S Edition içinse 27.600 sterlinlik etiket karşımıza çıkıyor. Bu paketle birlikte jant seti 18 inçe terfi ederken; 9,3 inçlik multimedya ekranı, elektronik park freni ve kokpit elemanlarında deri kaplama gibi farklar kullanıcıları bekliyor. Ailenin zirve noktasında ise sportif çizgileriyle dikkat çekecek R.S. Line konumlanıyor. Bu paket Birleşik Krallık’ta 29.900 sterlinden alıcı bulacak. Arkana’nın Almanya merkezli fiyatları üzerinden öne çıkan performans verilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video