reklamı kapat

POPÜLER

Renault Taliant

Renault Taliant için Türkiye fiyatı ve motor seçenekleri açıklandı

B Sedan segmentinin yeni fiyat/performans üyesi olan Renault Taliant, otomatik şanzıman ve LPG versiyonlarıyla Türkiye’de.

Renault’nun B-Sedan segmentindeki yeni oyuncusu Taliant için beklenen gün geldi. Markanın modern tasarım çizgilerini ve teknolojik donanımlarını barındıran model, Symbol yerine ürün gamındaki yerini alacak. X-Tronic şanzıman ve LPG versiyonlarıyla en önemli ihtiyaçlara cevap verecek Renault Taliant, satışa sunulacağı pazarlar arasında ilk kez 25 Mayıs’ta Türkiye’de yollara çıkıyor. Hem perakende, hem de filo kullanıcılarına yönelik sunduğu özelliklerle segment liderliği hedefleyen modelin, lansmana özel ve sınırlı sayıda stokla 167.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklandı. Ürün gamında dizel motorun bulunmamasıysa dikkat çekiyor.

Renault Taliant fiyat listesi

Modelin teknik niteliklerinden önce merakla beklenen fiyatlarına yakından bakalım;

Joy 1.0 65 beygir – 167.900 TL
Joy 1.0 Turbo 90 beygir – 180.900 TL
Joy 1.0 Turbo X-Tronic 90 beygir – 197.900 TL
Joy 1.0 Turbo ECO 90 beygir – 190.900 TL
Touch 1.0 Turbo 90 beygir – 193.900 TL
Touch 1.0 Turbo X-Tronic 90 beygir – 210.900 TL
Touch 1.0 Turbo ECO 90 beygir – 203.900 TL

Renault Taliant teknik özellikleri

Taliant, Renault markasıyla özdeşleşmiş olan C şeklinde farlarla markanın ürün gamına paralel modern ögeler sunuyor. Tüm unsurlarında yenilikçi marka DNA’sına sadık kalan model, dinamik tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor. Kaput üzerindeki aerodinamiği gözeten belirgin hatlar da tasarım dinamiklerinde öne çıkanlar arasında. Taliant 4.396 mm uzunluğu ve 2.649 mm aks açıklığı ve 1.501 mm yükseklik değerleriyle karşımıza çıkıyor. 628 litrelik bagaj hacmi sunan model, bu alanda segment lideri olmanın yanı sıra, çoğu C Sedan modelinden daha fazla bagaj hacmi sunmasıyla dikkat çekiyor. Otomobilin ağırlığı yaklaşık 1.100 kg olmasına rağmen ön camın daha eğimli olması, yan aynaların formu ve kaput çizgileri gibi tasarım öğeleri sayesinde aerodinamik direnç katsayısı 0,65 olarak gerçekleşiyor. Bu sayı, daha düşük yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımını açısından avantaj sağlıyor.


Taliant’ın bu zamana kadar belirmeyen detaylarından kokpit de duyuruyla birlikte resmi niteliklerine kavuşuyor. Taliant’ın iç mekân detayları, dış tasarımın dinamik kimliğiyle örtüşürken malzeme kalitesinin artırıldığı marka tarafında özellikle belirtiliyor. Konsoldaki otomatik klima dizaynı, kumanda tuşlarıyla uyum içinde konumlanıyor.


Konsolun hemen üzerinde yer alan 8” dokunmatik multimedya ekranı modern unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Ayarlanabilir koltukların yanı sıra 1364 mm arka sıra omuz mesafesi sunan Renault Taliant, arka koltukta seyahat eden yolculara 219 mm diz mesafesi sağlıyor. Ön koltukların arkasında bulunan katlanabilir masalar, arka koltuklarda seyahat edenler için özellikle uzun yolculuklarda konforlu bir deneyim vadediyor.

Güvenlik ve altyapı

Renault Taliant, markanın Clio ve Captur modelleri gibi CMF-B platformu üzerinde yükseliyor. Bu modüler platform, modelin kullanıcılarına daha fazla kalite, konfor ve ileri seviye güvenlik teknolojileriyle donatılmasını sağlıyor. Otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, kör nokta uyarı sistemi, ön&arka park sensörleri, geri görüş kamerası, elektrikli park freni ve Start-Stop teknolojisi modelin yardımcı sistemleri olarak öne çıkıyor. Renault Taliant’ta ayrıca E-Call ve Eller Serbest Renault Kart Sistemi de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taliant, X-Tronic şanzımanla sınıfının otomatik vites seçeneğine sahip olan tek modeli. Euro 6D-Full standardına uygun motorlardan 90 beygir güce sahip turbo beslemeli 1.0 litre TCe, 6 ileri manuel ya da X-Tronic şanzımanla sunuluyor. Ailenin diğer üyelerinden de tanıdığımız 100 beygir gücündeki ECO LPG motorda ise 6 ileri manuel şanzıman mevcut. Segmentindeki tek fabrika çıkışlı LPG seçeneği olma özelliğini sürdüren bu motorla Taliant tüketicilere düşük yakıt tüketim maliyeti avantajını sunuyor. Giriş versiyonu olan 5 ileri manuel şanzımanla donatılmış 65 beygir gücündeki SCe motor ise yalnızca Joy ekipman seviyesinde sunulacak.

İlgili video

2021 Dacia Logan; yeni neslin dinamiklerine yakından bakın