reklamı kapat

POPÜLER

Makyajlanan Renault Captur ve öne çıkan ilk resmi özellikleri

02 Mart 2017

Makyajlı Renault Captur ilk kez önümüzdeki hafta kullanıcılarla buluşacak.

Renault’nun B segment crossover modeli Captur‘un ilk kez sunulmasının üzerinden dört yıl geçti. Tasarımı ve dikkat çeken renk seçenekleriyle zaman geçtikçe kullanıcıların beğenisini kazanan ve ilerleyen süreçte Avrupa’da B segmenti crossover liginin en çok tercih edilen modeli haline gelen Captur için artık tazelenme zamanı. Bu düşünceden hareketle Captur’u makyaj programına alan Renault, karşımıza tasarımıyla daha dinamik ve fazla opsiyona sahip olan bir versiyonla çıktı. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez kullanıcıların karşısına çıkacak olan Captur’un güç üniteleri ayağında herhangi bir değişim beklenmiyor.


Renault’un makyaj programı kapsamında sadece dış tasarım detaylarını paylaştığı Captur’un ön kısmında gözle görülür değişimler yer alıyor. Makyajla birlikte “yüz” olarak yeni bir bakışa kavuşan modelin ön ışıklandırmalarında markanın Pure Vision adını verdiği full-LED ön farlara yer veriliyor. Captur’un C formundaki LED gündüz farlarıysa tamponun alt kısmında konumlandırılıyor. Arka tarafında çok fazla değişim bulunmayan Captur’un buradaki gözle görülür en önemli yeniliği de üç kademeden oluşan stop lambalarında.


Renault’nun Captur’un başarısında önemli etken olan çift renkli dış gövde rengini koruduğunu ve bunun üzerine iki yeni kasa renk seçeneğini sunduğunu görüyoruz. Toplamda 30’dan fazla kombinasyon seçeneği bulunan Captur’da; Atacama Turuncu, Okyanus Mavi gibi ana renklere ek olarak Platin Gri tavan rengi gibi dikkat çeken seçenekler sunuluyor. Dış tasarımın yanı sıra Captur’da altı farklı iç mekan kişiselleştirme paketi de sunuluyor. Güç üniteleri ayağında haberimizin başında da belirttiğimiz üzere bir değişiklik beklenmeyen Captur’da 120 ve 90 beygir güç değerleri üreten benzinli ve dizel motor seçeneklerinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Makyajlı Captur’un diğer detaylarını önümüzdeki hafta içerisinde göreceğiz.