reklamı kapat

POPÜLER

2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri

Nefes kesen karelerle 2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 11’incisi düzenlenen iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS), kazanan fotoğrafları açıkladı. Büyük ödülün sahibi, Bangladeşli fotoğrafçı Jashim Salam oldu.

2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS), bu seneki kazananları açıkladı. Bu sene 11’incisi düzenlenen fotoğrafçılık yarışmasında 140’ın üzerinde ülkeden binlerce fotoğrafçı hikayelerini paylaştı. İlk iPhone modelinin ardından kısa bir süre sonra ortaya çıkan bu yarışma, bu zamana kadar yapılan en uzun süreli iPhone fotoğraf yarışması aynı zamanda. 2007’de Kenan Aktülün’ün kurduğu IPPAWARDS, dünyanın her yerinden başvuru yapan binlerce iPhone fotoğrafçısının eserleri arasından belirleniyor. Katılım ise adından da anlaşılacağı üzere sadece iPhone veya iPad ile çekilmiş fotoğraflarla yapılabiliyor. Katılım koşullarında bu fotoğrafların kişisel sosyal medya araçları dışında paylaşılmaması gerektiği kaydediliyor. Ayrıca her ne kadar Photoshop’la oynama yapılmasına izin verilmese de fotoğrafçıların iOS uygulamaları kullanarak düzenleme yapılmasına izin veriliyor.

2018 iPhone Fotoğrafçılık Ödülü

‘Displaced’ – Jashim Salam

Büyük ödülü alan fotoğraf hangi cihazla çekildi?

Bu yılın büyük ödül sahibi Bangladeşli fotoğrafçı Jashim Salam oluyor. Salam’ın Displaced olarak adlandırdığı fotoğrafın iPhone 7 ile çekildiği belirtiliyor.

‘Baiana in yellow and blue’ - Alexandre Weber

‘Eye to Eye’ - Huapeng Zhao


Birincilik ödülü ise İsviçreli fotoğrafçı Alexandre Weber’ın iPhone 6s ile çektiği fotoğrafa veriliyor. İkincilik ödülü iPhone 6 ile çekilmiş olan Eye to Eye fotoğrafına gidiyor, fotoğrafçı ise Huapeng Zhao. I Want to Play isimli fotoğrafla üçüncülüğü alan Zarni Myo Win’in fotoğrafı da iPhone 7 ile çekilmiş. Ana birinciler dışında yarışmada 18 farklı kategoride ilk üç fotoğrafın belirlendiğini de ekleyelim. Tüm kategorilerdeki kazananlara ve fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.