reklamı kapat

POPÜLER

Liu KunKun tarafından çekilen ve büyük ödülü alan fotoğraf

Liu KunKun tarafından çekilen ve büyük ödülü alan fotoğraf

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022’nin kazananları açıklandı [Galeri]

Akıllı telefonlar ile çekilen en iyi fotoğrafları 11 yıldır ödüllendiren Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022’nin kazananları açıklandı.

Advertisement

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022, 11 yıldır süren yarışmanın belirlediği birbirinden etkileyici akıllı telefon ile çekilmiş fotoğrafları bir araya getirdi. 12 farklı kategoride düzenlenen yarışmanın 2022’deki en büyük ödülü, Şanghay’da yaşayan Liu KunKun tarafından çekilen fotoğrafa gitti. KunKun’un yukarıdaki galeride görebileceğiniz bu fotoğrafı iPhone 12 Pro Max ile çektiği açıklandı. Gönderilen fotoğrafların her yıl daha iyi halen geldiğini belirten organizasyon lideri Daniel Berman, yarışmaya gelen fotoğraflarda ağırlığın halen iPhone’larda olduğunu da aktardı. Akıllı telefon yanında tabletleri de devreye alan ve çekilen fotoğrafların telefon ya da tablet üzerinde düzenlenmesini şart koşan yarışma için paylaşılan tüm fotoğraflar yukarıda yer alıyor.

Akıllı telefon kameraları günümüzde inanılmaz iyi hale gelmiş durumda. Firmalar kamera donanımlarından çok yazılım tarafında harikalar yaratıyor. Çünkü telefonların fiziksel limitleri bulunuyor. Bu fiziksel limitleri aşmak için özel algoritmalar ve yapay zekâ sistemleri geliştiriliyor. İşte bu sistemler sayesinde Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022 kazananlarının çektikleri gibi fotoğraflar mümkün hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022’de gelecek yeni telefonlar ile çıtayı görüntüleme özelinde daha da yukarıya taşıyacak firmalar, her yıl kendilerini aşmayı başarıyor. Akıllı telefonlar ve gelişen fotoğraf / video yetenekleri nedeniyle fotoğraf makinesi satışları her dönem düşmeye devam ediyor.

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri 2022’nin kazananları yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet